1900.IX.23. FTC – Ganz Wagongyári TLE 5:1 (edzőmérkőzés)

A Ferenczvárosi Torna-Club házi versenye.

A Ferenczvárosi Torna-Club 5:1 győz a Ganz-Waggongyári Tisztviselők Labdarúgó Egyesülete ellen.

1900. szeptember 23., 15:00 után, Soroksári út, FTC – Ganz Waggongyári TLE 5:1 (1:1)
vezette: Telkes Aladár (PTLT)
FTC: Thompson – Barna, Soóky – Taffel, Békés G., Weisz J. – Aczél, Hahn, Horváth, Malaky M., Pápai
Ganz Waggongyári TLE: Popper – Zsaby, Hammerl – Ifj. Radványi, Cigoj, Weisz – Blum, Katona, Békés R., Hábori, Romet
Gól: Pápai, Horváth, Malaky, Hahn, ? illetve Romet

Budapest, szept. 23.

Múlt vasárnap szép időben és a közönség örvendetes érdeklődése mellett tartotta meg ez a még alig egy éves klub második házi versenyét. Az elért eredmények többé-kevésbbé kielégí­tők voltak. Szép eredményeket értek el Heimbach a futásban, Maros az ugrásban és kiváltkép Barna a diszkoszvetésben, ki 27 m. 7 cm.-es dobással lett első. Barna még fiatal és egészen kezdő diszkoszdobó, kit szorgalmas training még elsőrendű versenyzővé tehet.

A versenyek eredménye:

1. 10 km.-es országúti kerékpárverseny: 1. Braun József, 2. Rónai Sándor.
2. 200 yardos sí­kfutás: 1. Heimbach Kálmán, 2. Maros Ferencz.
3. Gerelyvetés: 1. Békés Géza, 2. Malaky Mihály.
4. Távolugrás: 1. Maros Ferencz, 2. Heimbach Kálmán.
5. Súlydobás: 1. Stern Aladár, 2. Békés Géza.
6. 804 1/2 m.-es sí­kfutás: 1. Faczonay Lajos, 2. Aczél Bertalan.
7. Diszkoszvetés: 1. Barna József, 2. Stern Aladár.
8. Magastigrás: 1. Heimbach Kálmán, 2, Maros Ferencz.
9. Súlyemelés: 1. Békés Géza, 2. Stern Aladár.
10. Hármasugrás: 1. Maros Ferencz, 2. Aczél Bertalan.
11. 402 1/4 m.-es sí­kfutás: 1. Heimbach Kálmán, 2. Maros Ferencz.

*

Gyönyörű időben szép számú közönség érdeklődése mellett folyt le folyó hó 23 án e mérkőzés a Ferenczvárosi Torna-Club soroksári-úti pályáján. A csapatösszeállí­tás a következő volt: a ferenczvárosiak részéről: Thompson kapus, Barna, Soóky hátvédek, Taffel, Békés G., Weisz J. fedezetek, Aczél, Hahn, Horváth, Malaky M., Pápai csatárok; a Ganz-gyáriak részéről Romet, Hábori, Békés R., Katona, Blum csatárok, Weisz, Cigoj, ifj. Radványi fedezetek, Hammerl, Zsaby hátvédek, Popper kapus. Biró Telkes Aladár (P. T. L. T.) volt.

A játékot a Ganz-gyáriak kezdik, de már a másik perczben az ő kapujok ellen fordul a támadás és Pápai mindjárt belövi az első goalt. A ferenczvárosiak ezután is egyre támadnak, de mindig eredmény nélkül. Egy í­zben a Ganzgyáriak hirtelen előre adják a labdát, mit Romét azonnal a kapuhoz lő. A kapus a váratlanul jött labdát nem képes idejében elfogni, minek folytán az a kapuba gurul. A ferenczvárosiak óvást emelnek off side miatt, de a biró megadja a goalt. í­gy az első félidő 1:1 eredménynyel ér véget. A második félidőben többnyire megint csak a ferenczvárosiak támadnak, de most már szerencsésebben, mert Horváth, majd Malaky M. és Hahn négyszer lövik be a labdát a Ganz-gyáriak kapujába.

Kiváltak játékukkal a ferenczvárosiak közül: Thompson, Békés G., Malaky M. és Pápai; a Ganz-gyáriak közül: Blum, Hammerl, Romet és Zsaby.

A birót tisztet Telkes Aladár (P. T. L. T.) töltötte be közmegelégedésre.