1903.II.2. FTC – Törekvés 5:0 (edzőmérkőzés)

Ferenczvárosi Torna-Club I. 5:0 győz a Törekvés Sport-Egyesület I. ellen.

Hétfőn [február 2-án] délután ugyancsak a soroksári-úti pályán újra játszani fognak egymással a Ferenczvárosi Torna-Club és a Törekvés Sport-Egyesület I. csapatai.

(Sport-Világ, 1903. február 1.)

1903. február 2., ??:??, Soroksári út, FTC – Törekvés 5:0 (3:0)
vezette: Procskó
FTC: ?
Törekvés: ?
Gól: ?

Február 2-án.

A hétfői ünnepen újabb mérkőzésre állt ki egymás ellen e két csapat a soroksári-úti pályán. A múlt vasárnapi 4:1 eredményt most megjaví­totta a F. T. C. csapata. Maga a játék nem lehetett a legszebbek közül való, mert a T. S. E. csak 10 emberrel állt ki s a második félidő vége felé ezek közül is még kettő elhagyta a pályát. Kezdetben, mí­g a T. S. E. is rászánta magát a támadásra, elég változatos volt a játék, mely az első félidőben 3:0 végződött. A második félidőben azonban a T. S. E. csak a védelemre adta magát s í­gy a játék nagyon egyoldalú lett, néha majdnem az egész csapat a kapuban állt, í­gy azután elejét vették a nagyobb goalszámnak, mert a második félidőben mindössze két goalt lőtt csak a F. T. C.

Biró Procskó volt, ki teljes pártatlansággal s mindkét csapat megelégedésére vezette a játékot.