1903.XI.15. FTC – MUE 11:1 (edzőmérkőzés)

Ferenczvárosi T. C. 11:1 győz a Magyar Úszó-Egylet ellen.

Vasárnap, november 15-én délután harmadfél órakor (…)  a soroksári-uti pályán a Ferencvárosi Torna-Klub és a Magyar Úszó-Egyesület mérkőzik.

(Pesti Napló, 1903. november 15.)

A MUE a bajnoki mérkőzéstől viszszalépett s í­gy az FTC. két pontot kapott küzdelem nélkül.

*

FTC—MUE. 11:1. A MUE. a tavasz óta rohamosan hanyatlott. Utóbbi bajnoki matchein még teljes csapatját sem tudta kiállí­tani. A mult vasárnap az FTC.-vel kellett volna a bajnokságért mérkőznie, azonban teljes csapata nem jelent meg és í­gy az FTC. küzdelem nélkül két pontot í­rt fel. A közönségre való tekintetből aztán hirtelen alakí­tottak egy csapatot, amelyet az FTC. nagy fölénynyel győzött le.

(Nemzeti Sport, 1903. november 22.)

1903. november 15., 14:30, Soroksári út, FTC – MUE 11:1 (7:1)
vezette: ?
FTC: ?
MUE: ?
Gól: ?

A M. U. E. rendes I. csapatot nem tudván összehozni, a bajnoki mérkőzéstől visszalépett s helyette barátságos matchet ví­vott a fenti eredménynyel. A M. U E. nagyon gyengén játszott s a pályához szokott Ferenczvárosiakkal szemben tehetetlennek bizonyultak. Első félidőben 7:1, másodikban 4:0 eredménynyel verték a csapatot. A II-ik csapatok matchét más terminusra halasztották el.

(Sport-Világ, 1903. november 22.)

Ferencváros — MUE. E két egylet őszi bajnoki mérkőzésén a MUE. hiányos csapattal jelent meg a pályán és ezért ellenfelének azt az ajánlatot tette, hogy a bajnokságért való küzdelmet feladja és ahelyett egy barátságos tréning-mérkőzésre áll ki. A mérkőzés azután a FTC. javára 11:1 eredménynyel végződött. Akkor valamennyi lap a fent előadottak értelmében tréning jellegűnek jelezte e mérkőzést. A biró azonban arról, mint bajnokiról tett jelentést, előadva, hogy neki a kapitányok bajnokinak mondották. Az intéző bizottság a MUE. panasza elvetésével a mérkőzést mult ülésében bajnokinak mondotta ki.