1906.VII.29. Monor – FTC 1:3 (edzőmérkőzés)

1906. július 29., –:–, Alberti-Irsa, Monori SC – FTC 1:3 (0:1)
vezette: Tarján Ferenc (MAFC)
Monori SC: Moravitz — Weisz, Vidó — Bán I., Stein, Heller — Fábry, Madarasi, Fried, Gamó, Bán II.
FTC: Dobronyi — Csizmadia, Manglitz — Gorszky, Fischer, Bródy — Weisz, Braun, Láng, Korody, Schlosser
Gól: Bán II. vagy Gamó (?.) illetve Weisz (27.), Korody (?.), Láng (?.)

A Monori Sport Club a Ferencvárosi Torna Clubbal vasárnap fényesen sikerült athletikai és football versenyt rendezett Alberti-Irsán, melynek eredményéről a következő tudósí­tást kaptuk:

(…)

VI-ik szám. Labdarugó mérkőzés a Monori Sport Club I-ső és a Ferencvárosi Torna Club I-ső csapatai között.

A két egyesület a következő csapatösszeálli társai állott ki:

F. T. C. Dobronyi — Csizmadia, Manglitz — Gorszky, Fischer, Bródy — Weisz, Braun, Láng, Korody, Schlosser
Monori S. C. Moravitz — Weisz, Vidó — Bán I., Stein, Heller — Fábry, Madarasi, Fried, Gamó, Bán II.

F. T. C. kezd és hirtelen lerohanással erős támadást intéz Monor ellen, ez azonban szép védelem után csakhamar F. T. C. mezejébe tereli a játékot, ahol különösen a baloldalnak szép és nehéz védelmet kellett velük szemben kifejtenie. Majd ismét F. T.C. kezébe kerül a labda, aki aztán a 27-ik percben Weisz éles lövése folytán az első goalhoz jut, mely a kapus kezein keresztül sivitva repül a kapuba. Változatos játék után az első félidő ez eredménynyel fejeződik be.

A második félidőben F. T. C. Korodi és Láng révén ismét két goalhoz jut, melyek közül az egyiket Monor baloldala Bán, illetve Gamó révén csakhamar vissza is ad. í­gy az eredmény 3:1 lett F. T. C. javára.

A monori balcsatársor és a védelem oly derekas munkát fejtett ki, hogy a mai működésük igazán szép eredményt mutatott, figyelembe véve, hogy F. T. C. teljes I-ső csapatát állí­totta ki.

Biró Tarján Ferenc a M. A. F. C. tagja volt.

(Pesti Hí­rlap, 1906. augusztus 4.)

Egy hozzászólás a(z) 11101110010ejegyzéshez

• Vén dicsőség—Monori Sport Club 3:1. Julius 29-én mérkőzött Alberti-Irsán a Monori Sport Club a Ferencvárosi TC. „Vén dicsőség” csapatával, melyben ez alkalommal több első csapatbeli játékos szerepelt. Az érdekes mérkőzést, melyet jól sikerült athletikai viadal előzött meg, szép számú közönség nézte végig. A mérkőzés mindvégig igen fair lefolyású volt: a ferencvárosiak inkább a szép játékra, mint a nagy gólarányra törekedtek. Félidő 1:0. A monoriaknak csapatában kitűnt Vidor, Moravitz és Madarassy önfeláldozó játékával. Biró Tarján Ferenc (MAFC.) volt.