1908.VII.12. Bácska-Szabadkai AC – FTC 1:9 (edzőmérkőzés)

Szabadka, (jul. 12.). Ferenczvárosi TC—Bácska SzAC 9:1 . Félidő 4:0. Biró Mamuzsich Mihály (Bácska)

(Sport-Világ, 1908. július 19.)

1908. július 12., –:–, Szabadka, Bácska-Szabadkai AC – FTC 1:9 (0:4)
vezette: Mamuzsich Mihály (Bácska)
Bácska-Szabadkai AC: Stametz — Bénis, Kocsmár I. — Sztipich, Osztrogonátz, Kocsmár II. — Budinecs, Horacskó, Buda, Marci, Czopkó
FTC: Fritz — Rumbold, Manglitz — Weinber, Bródy, Kucsera — Rónay, Weisz, Koródy, Schlosser, Szeitler
Gól: Buda (56.) illetve Weisz (9., 24., 82., 86.), Schlosser (12.), Koródy (31., 85.), Stametz (58. – öngól), Bénis (71. – öngól)

Ferencvárosi Torna Club—„Bácska“ Szabadkai AC. 9:1. F. hó 12-én mérkőzött a FTC. Szabadkán a „Bácska” Szabadkai AC. csapatával. A Bácska csapata a fedezetsorban 2 tartalékkal állt ki, ami nagyon hátráltatta a csapatot képességeinek kifejtésében. A kapott gólok közül 2 öngól volt.

FTC. kezd s rögtön offenzivába kerül s a 9. percben Veisz kapásból szép gólt lő. A második gólt a 12. percben Schlosser, a harmadikat a 24. percben Weisz és a félidő utolsó gólját a 31. percben Koródy rúgja. Az első félidőben a Bácska inkább a védelemre szorí­tkozott. Eredmény 4:0; kornerarány 9:3.

A második félidőben a Bácska kerül offenzivába és a 11. percben Buda lövi be 25 méterről süví­tő lövéssel a Bácska egyetlen s a mérkőzés legszebb gólját. A Bácska fellelkesülve az eredményen, heves iramot diktál, sok veszélyes helyzetet teremt a FTC. kapuja előtt. A 13. percben Rónay kornert rúg, a labda érintés nélkül beesett volna a gólba, a kapus azonban fogja s beejti a labdát a kapuba. A 26. percben pedig a jobb half rúg egy öngólt. Ez nagyon elkedvetlení­ti a Bácskát s a 37. percben Veisz, a 40. percben Koródy s a 41. percben Veisz rúg egy-egy gólt. Félidő eredménye 5:1; kornerarány 15:2; végeredmény 9:1 FTC. javára.

A FTC. csapatában minden játékos szépen játszott. A Bácska csapatában kitűnt Buda és Kocsmár II.; a hátvédek nehéz munkájukat derekasan végezték. Csapatösszeállí­tás.

FTC: Fritz — Rumbold, Manglitz — Weinber, Bródy, Kucsera — Rónay, Weisz, Koródy, Schlosser, Szeitler.
Bácska: Stametz — Bénis, Kocsmár I. — Sztipich, Osztrogonátz, Kocsmár II. — Budinecs, Horacskó, Buda, Marci, Czopkó.