1909.IV.4. KAOE – FTC 0:6 (edzőmérkőzés)

Tréning-mérkőzés. Vasárnap délelőtt a X., Indóház-utcai pályán tréninget tartanak a Ferencvárosi Torna Club és a Kereskedelmi Alkalmazottak Országos Egyesülete Sport Csoportja csapatai. A II. csapatok délelőtt 9 órakor, az I. csapatok délelőtt 1/2 11-kor játszanak. Villamos közlekedés közúti kőbányai kocsikon, megálló végállomás.

(Pesti Hí­rlap, 1909. április 4.)

1909. április 4., 10:30, Indóház u., KAOE – FTC 0:6 (?:?)
vezette: Schmitterer Jenő (KTE)
KAOE:
FTC:
Gól:

Training mérkőzések. FTC. comb. — KAOE. comb. 6:0.

(Pesti Hí­rlap, 1909. április 6.)

FTC. I .— III. comb.— KAOE. I .— II. comb. (Indóház-u. p.) 6:0.

*

BUDAPESTI AK . ifj. csap.—VASUTASOK TK. 3:2. (Amerikai-uti pálya.) A Vasutasoknál Vas, Csizmadia (FTC.) és Gorupp (Főv. TC.) vendégszerepeitek. Biró: Gerő (NSC.).

LŐSZERGYÁRI AK.—SPORT KK. 3:2. (Félbeszakí­tva.) A lőszergyáriak csapatában Kutschera (FTC.) és Cseh (BAK.), a SKK.-nál Kökény (KTE.) jogosulatlanul játszottak. A mérkőzés mindvégig unalmas volt, csupán a vendégszereplő Kutschera (FTC.) durvaságai tarkí­tották a játékot, aki többek között az ellenfél csapatában ugyancsak jogosulatlanul szereplő Kökényt úgy megrugta, hogy ki kellett vinni a pályáról. A mérkőzést nem fejezték be, mert SKK. 5 perccel a második félidő vége előtt a pályáról levonult. (!!) Biró: Gerendai (BAK.).