1910.V.1. FTC – Törekvés 5:2 (edzőmérkőzés)

Kettős mérkőzés a Népszigeten. Vasárnap délután a népszigeti versenypályán két mérkőzés lesz. Délután 3 órakor a Ferencvárosi Torna Klub a Törekvés Sport Egyesülettel játszik, majd 5 órakor bajnoki mérkőzés következik a Magyar Atlétikai Klub és az Újpesti Torna Klub között.

(Budapesti Hí­rlap, 1910. április 29.)

1910. május 1., 15:00, Népsziget, FTC – Törekvés 5:2 (2:1)
vezette: Schwarz Jenő (UTE)
FTC: ? – ?, ? – Weinber, Bródy, ? –  ?, Weisz, Csortos, ?, Szeitler
Törekvés: Csonka, László, Hauswald, Kiss, ?
Gól: Hauswald (25. – öngól), Csortos (35., 52.), Szeitler (53.), Weisz (68.) illetve Kiss (41.), László (75. – 11-esből)

SH-19100502-04-19100501

Barátságos mérkőzés. Ferencvárosi Torna Klub—Törekvés Sport Egyesület 5:2 (félidő 2:1). — Az U. T. E.—M. A. K. bajnoki meccs előtt lefolyt mérkőzésben a F. T. K. könnyű győzelmet aratott. A F. T. K.-ban ismét játszott a fölmentett Bródi és Veinber, ellenben tartalék szerepelt Fritz, Rumbold, Gorszky, Koródy és Schlosser helyén. A Törekvés rendes csapatából Takács és Horváth hiányzott. A mezőnyben egyenlő erejű ellenfélnek tetszett a két csapat és csak a csatázósor gólképessége döntötte el a mérkőzést a ferencvárosiak javára. A győztes csapatban Bródi, azután Szeitler és a tartalék Csortos játéka emelkedett ki. A Törekvésben egyedül Csonka és László produkált elsőrangú játékot.

Az első félidőben lanyha játék után a F. T. K. jutott vezetéshez Hauswald öngólja révén (25 perc), majd Csortos szép helyezett lövése meghozta a második gólt (35 perc). Erős támadás után a Törekvés Kiss révén jutott első góljához (41 perc).

Újrakezdés után a F. T. K. határozott felsőbbségbe jutott és Csortos (7 perc), Szeitler (8 perc) és Veisz (23 perc) által góljainak száma ötre szaporodott, mig a Törekvés csak a Lászlótól belőtt tizenegyes büntetőrugásból ért el eredményt (30 perc). Biró Schvarcz Jenő (U. T. E.) volt.

(Budapesti Hí­rlap, 1910. május 3.)

Barátságos mérkőzések. FTC 5:2 (félidő 2:1) arányban győz a Törekvés ellen. Népszigeti pálya. Mind a két csapat tartalékokkal játszott, FTC-ból Rumbold, Gorszky, Korody és Schlosser; Törekvésből Horváth és Takács hiányzott. A mezőnyben egyformák voltak az ellenfelek, a kapu előtt azonban a zöld-fehérek erősebbnek bizonyultak.

FTC II 3:0 arányban győz a Törekvés II ellen. Népszigeti pálya. Kétszer 30 perces játék.
Szövetségi dí­j. FTC II—Törekvés II. Utóbbi lemondott.

(Nemzeti Sport, 1910. május 7.)

FTC I—Törekvés I 5:2 (2:1). Ftc 5 tartalékkal biztosan győz a Törekvés felett, melyben szintén 2 tartalék játszott. Biró Schwarz Ute.

Barátságos mérkőzések: Törekvés II—Ftc II 3:0 (2:0) Törekvés lemondta a szövetségi dijat és 2X30 perces barátságos match volt. Lucius biró.