1911.IV.23. TTC – FTC 0:7

Elsőosztályu bajnokság: Ferencvárosi Torna Klub—Terézvárosi Torna Klub (Üllői-uti verseny-pálya. délután 5 órakor. Biró: Herczog Ede).

(Budapesti Hí­rlap, 1911. április 23.)

1911. április 23., 17:00, Üllői út, TTC – FTC 0:7 (0:4)
vezette: Herczog Ede
nézőszám: 4 000
TTC: ? – Nemetz, ? – ?, ?, ? – Maly, Rusz, Vágó, Fekete, Pach
FTC: ? – Rumbold, ? – Weinber, Bródy, ? – Szeitler, Weisz, Koródy, Schlosser, ?
Gól: Schlosser (1., 13., ?. – 11-esből, ?.), Koródy (21.), Bródy (35.), Szeitler (?.)
Kiállí­tva:

SH-19110424-06-19110423

Ferencvárosi Torna-Klub—Terézvárosi Torna- Klub 7:0. Félidő 4:0. A millenárison lefolyó nemzetközi mérkőzés dacára is jókora, legalább is 3—4 ezer főnyi publikum verődött össze az üllői-uti versenypálya tribünjein. A mérkőzést természetesen az erősebb fél nyerte. A goalarány azonban, amelylyel nyert, egészen váratlan. Elsőosztályú csapatok között ily goaldifferenciáju győzelemnek reálisan előfordulnia nem szabad. Nem is volt ez a nagy goalarány reális. A TTK annak dacára, hogy a mérkőzés már az első perctől kezdve rá nézve veszve volt, jobb sorsra érdemes lelkesedéssel küzdött végig. Hogy mégis 7:0-ával végződött a mérkőzés, annak egyszerűen az a magyarázata, hogy a FTK csatársorának minden sikerült.

Alig állnak fel a csapatok Schlosser kibújik a kissé könnyelműen álldogáló TTK védelemből s éles lövéssel már a 30-ik másodpercben megszerzi az első goalt. A hirtelen eredmény kissé meglepi a TTK-ot, aminek következtében kapkodva játszik. A 10. percben ismét Schlossernél a labda, aki a második goalt lövi. Változatos játék után a 21. percben Koródy a harmadik s félidő vége felé Bródy egy kornerből a negyedik goalt fejeli.

Helycsere után a FTK játszik nap ellen, de igy is offenzivában van. Hamarosan két goalt is ér el, de ezeket a biró off side cimén nem adja meg. A FTK ötödik goalja 11-esből esik. E goal után a biró Nemetzet durva játék miatt kiállí­tja, Weisz pedig megsérülve önként hagyja el a pályát. A 10 emberrel játszó két csapat igen szép játékot produkál. Schlosser különösen elemében van. Egymaga viszi a legveszélyesebb támadásokat s hihetetlen helyzetekből lő. Az utolsó 10 percben a FTK még két goalt ér el. — Biró Herzog Ede volt.

(Pesti Napló, 1911. április 25.)

A FTC az Üllői-uton négyezer néző jelenlétében 7:0-ra verte a terézvárosiakat. Schlosser 4, Koródy, Bródy és Szeitler 1 — 1 gólt ért el a teljesen deprimált TTC-vel szemben, amelynek valószí­nűleg még a legpesszimistább tagjai sem számí­tottak egy ekkora gólarányu vereségre. A FTC játékosai folyton fejlődnek és természetesen canterben nyerik meg az idei jubiláris bajnokságot immár hatodí­zben.

I. oszt. bajnokság: FTC—TTC 7:0 (4:0). Herczog.

(Sport-Világ, 1911. április 29.)

Szólani kell még a FTC nagy arányú győzelméről a TTC fölött. Hát biz az jól kiérdemelt volt s talán még nagyobb is lehetett volna. Az a munka csakugyan hűen mutatta a klasszis differencziát.

I. oszt. bajnoki. FTC—TTC 7:0. Üllői-ut. Biró: Herzog E.
I. oszt. szöv. dí­j. FTC—TTC 7:1. Üllői-ut. Biró: Biró Sándor.