Magyar Kupa. (Üllői-ut.) (…) 6 órakor: FTK.—BTK., bí­ró Sugár István.

1911. június 11., 18:00, Üllői út, FTC – BTC 4:1 (2:1)
FTC: Fritz – ?, Manglitz – ?, ?, ? – ?, Weisz, Pataky, Schlosser, Borbás dr.
BTC: Szendrő, Bayer, Saly, Kovács, ?
Gól: Weisz (23., 31.), Pataky (50.), Schlosser (51.) illetve Saly (27.)

SH-19110612-05-19110611

A vasárnapi mérkőzések közül csak a FTK—BTK és a BAK—URAK találkozása hozott döntést.

A Franzstadt most is bebizonyí­totta óriási fölényét s könnyen győzött a küzdelembe sok reménynyel induló BTK ellen.

Ferencvárosi Torna-Klub—Budapesti Torna-Klub 4:1, félidő 2:1. Valami meglepetésről suttogtak az illetékes körök, ami azonban a zöld-fehér csapat második félideji eredményes játéka miatt elmaradt.

Kezdés után a BTK van frontban s erősen foglalkoztatott balszélsője többször szépen lefut, centereit azonban a középső csatárok kiaknázatlanul hagyják. A FTK csatársora alig jut szóhoz. A piros-fehér csatársor tehetetlen vergődése után végre Borbáshoz kerül a labda: aki szédületes gyorsasággal lefut s éles centerezését Weisz védhetetlenül a kapuba lövi. Ezután pillanatokra felébred a BTK-ban a régi tűz. Óriási vehemenciával rohannak a csatárok a goal felé. Kovács, aki ezúttal a piros-fehérek legjobb embere volt igen szép helyzeteket teremt Fritz goalja előtt. A 26. percben megint lerohan a BTK balszélsője s centerezését Saly a goalba fejeli. Pár perccel később Weisz lefut a félpályán s a BTK védelemtől végig kisérve védhetetlen goalt lő. Félidő 2:1.

Helycsere után megváltozik a játék képe. A FTK csatársora erősen belefekszik a játékba s annak dacára, hogy Koródy helyén tartalék szerepel, rövid egymásutánban Pataky és Schlosser révén két goalt ér el. Ez a két goal teljesen letöri a BTK-ot. A játékosai idegesek, kapkodók lesznek s cél nélkül rugdalják ide-oda a labdát. Az utolsó percekben a BTK jobbszélsője vezet egynéhány szép támadást, amelyet azonban a pompásan játszó Manglitz leszerel.

(Pesti Napló, 1911. június 13.)

Három (3) kupamérkőzés szerepelt egy pályának a délutáni programmján. (…) A 3. kupamérkőzés eredményesen fejeződött be. BTC kiesett, FTC az elődöntőbe került.

Magyar kupa: FTC—BTC 4:1 (2:1). Sugár.
Barátságos mérkőzések: FTC I. b—VAC 3:1. BTC. II.—FTC II. 4:2 (3:1).