1912. április 14., Budapest, Üllői út, MAGYARORSZÁG — NÉMETORSZÁG 4:4 (1:4)
Góllövő: Bodnár(3), Schlosser
Magyarország: Domonkos (MTK) – Payer (FTC), Csüdör (MTK) – Biró (MTK), Bródy (FTC), Takács (Törekvés) – Sebestyén (MTK), Bodnár (MAC), Koródy (FTC), Schlosser (FTC), Borbás dr. (FTC)
Szövetségi kapitány: Herczog Ede

Bodnár 4:1-es német vezetés után mesterhármassal egyenlí­tett!

A “kudarc” okát a válogató-bizottságban (a mérkőzést követő napokban négyen is lemondtak) látta a sportsajtó. Az igazsághoz tartozik azonban, hogy az FTC játékosai 1911 szeptembere óta pihenés nélkül játszották a meccseiket (és még hol volt a szezon vége), ráadásul Payer, Koródy, Schlosser és Borbás nyolc nap alatt a negyedik mérkőzésén szerepelt.

Bővebben …

* * *

1912. május 5., Bécs, Hohe Warte, AUSZTRIA — MAGYARORSZÁG 1:1 (0:1)
vezette: Howcroft (angol)
Góllövő: Bodnár
Magyarország: Domonkos (MTK) – Rumbold (FTC), Payer (FTC) – Vágó (MTK), Károly (BAK), Kertész III. (MTK) – Sebestyén (MTK), Bodnár (MAC), Kertész I. (MTK), Schlosser (FTC), Borbás dr. (FTC)

A Sporthí­rlap munkatársa szerint “Domonkos (…) soha szebben nem védett. Hogy a magyar csapat vereséget nem szenvedett, ez feltétlenül az ő érdeme. Lehetetlennek hitt labdákat fogott. A védelem brilliánsan müködött.” A Nemzeti Sport összegzése: “meg lehetünk elégedve az eredménnyel”.

Bővebben …

* * *

1912. május 30., Budapest, Üllői út, MAGYAR OLYMPIAI KOMBINÁLT — TOTTENHAM HOTSPURS 3:4 (0:2)
vezette: Herczog Ede
Góllövő: Bodnár(2), Károly
Magyarország: Burián (NSC) — Hegyi (TTC), Szendrő (BTC) — Szury (BAK), Károly (BAK), Rauchmaul (BTC) — Maly (TTC), Bodnár (MAC), Volenszky (Törekvés), Tóth (NSC), Mészáros (BTC)

Először lépett pályára “olimpiai” csapat. A vendégek kölcsön-balszélsője Borbás Gáspár volt. A Budapesti Hí­rlap tudósí­tása szerint “Az első gól és a második félidő 13-ik percében elért harmadik angol gól is Borbás érdeme, a ki pompásan bele tudott illeszkedni a fenomenális angol csatázósorba.”

Bővebben …

* * *

Pataki Mihály

Pataky Mihály

1912. június 20., Göteborg, SVÉDORSZÁG — MAGYARORSZÁG 2:2 (1:1)
vezette: Meerum-Terwogt (holland)
Góllövő: Bodnár, Pataky
Magyarország: Domonkos (MTK) – Rumbold (FTC), Révész (MTK) – Szury (BAK), Károly (BAK), Vágó (MTK) – Sebestyén (MTK), Bodnár (MAC), Pataky (FTC), Schlosser (FTC), Borbás dr. (FTC)

A 18 esztendős Pataky a klubtárs, az olimpiától távol maradó Koródy helyén góllal debütált a válogatottban.

Bővebben …

* * *

1912. június 23., Kristiania (Oslo), NORVÉGIA — MAGYARORSZÁG 0:6 (0:2)
vezette: Gellborg (svéd)
Góllövő: Bodnár(3), Schlosser(2), Tóth
Magyarország: Domonkos (MTK) – Rumbold (FTC), Payer (FTC) – Biró (MTK), Bródy (FTC), Blum (FTC) – Sebestyén (MTK), Bodnár (MAC), Kertész II. (MTK), Schlosser (FTC), Tóth (FTC)

Az olimpiára készülő magyar válogatott győzelmét nem tudta megnehezí­teni a “gyenge norvég csapat”. Blum Zoltán, az FTC ifjú bal oldali fedezete először öltötte magára a válogatott mezt, illetve az NSC-ből átigazolt Tóth “Potya” István most már az FTC játékosaként szerepelt második válogatottbeli fellépésén. Rögtön gólt is szerzett.

Bővebben …

* * *

Blum Zoltán

Blum Zoltán

1912. június 30., Stockholm, ANGLIA — MAGYARORSZÁG 7:0 (3:0) (Olimpiai torna, I. forduló)
vezette: Groothoff (holland)
Magyarország: Domonkos (MTK) – Rumbold (FTC), Payer (FTC) – Biró (MTK), Károly (BAK), Vágó (MTK) – Sebestyén (MTK), Bodnár (MAC), Pataky (FTC), Schlosser (FTC), Borbás dr. (FTC)

0:0-s állásnál Bodnár hagyott ki egy 11-est, a folytatásban Domonkos hárí­totta az angol csapat büntetőjét. A második félidőben 10 emberrel játszó angolok nagy gólkülönbséggel nyerték a mérkőzést.

Bővebben …

* * *

1912. július 3., Stockholm, Rasunda-pálya, MAGYARORSZÁG — NÉMETORSZÁG 3:1 (2:0) (Olimpiai torna, vigaszdí­j-elődöntő)
vezette: Groothoff (holland)
Góllövő: Schlosser(3)
Magyarország: Domonkos (MTK) – Rumbold (FTC), Payer (FTC) – Vágó (MTK), Szury (BAK), Blum (FTC) – Sebestyén (MTK), Bodnár (MAC), Fekete (TTC), Schlosser (FTC), Borbás dr. (FTC)

Schlosser három góllal, Borbás két gólpasszal vette ki a részét a magyar győzelemből.

Bővebben …

* * *

1912. július 5., Stockholm, Rasunda-pálya, MAGYARORSZÁG — AUSZTRIA 3:0 (1:0) (Olimpiai torna, vigaszdí­j-döntő)
vezette: Willing (holland)
Góllövő: Schlosser, Pataky, Bodnár
Magyarország: Domonkos (MTK) – Rumbold (FTC), Payer (FTC) – Biró (MTK), Vágó (MTK), Blum (FTC) – Sebestyén (MTK), Bodnár (MAC), Pataky (FTC), Schlosser (FTC), Borbás dr. (FTC)

Az osztrákok ötödik, a magyarok harmadik mérkőzésüket játszották a vigaszdí­j döntőjében, amely sima magyar győzelemmel zárult.

A stockholmi olimpián részt vett ferencvárosi labdarúgók névsora: Blum Zoltán, dr. Borbás Gáspár, Bródy Sándor, Pataky Mihály, Payer Imre, Rumbold Gyula, Schlosser Imre és Tóth “Potya” István. (Koródy Károly munkahelyi elfoglaltsága végett nem tudott kiutazni az olimpiára.)

Bővebben …

* * *

1912. július 12., Moszkva, OROSZORSZÁG — MAGYARORSZÁG 0:9 (0:3)
vezette: Baines (angol)
Góllövő: Pataky(4), Kertész II.(3), Schlosser(2)
Magyarország: Zsák (33 FC) – Rumbold (FTC), Révész (MTK) – Biró (MTK), Vágó (MTK), Blum (FTC) – Sebestyén (MTK), Kertész II. (MTK), Pataky (FTC), Schlosser (FTC), Borbás dr. (FTC)

“Az oroszok megerősí­tették csapatukat a Moszkvában tartózkodó egynéhány angol játékossal”.

Bővebben …

* * *

1912. július 14., Moszkva, OROSZORSZÁG — MAGYARORSZÁG 0:12 (0:3)
vezette: Schultz (?)
Góllövő: Schlosser(5), Kertész II.(3), Pataky(2), Tóth, Bródy
Magyarország: Zsák (33 FC) – Rumbold (FTC), Payer (FTC) – Biró (MTK), Bródy (FTC), Blum (FTC) – Sebestyén (MTK), Kertész II. (MTK), Pataky (FTC), Schlosser (FTC), Tóth (FTC)

A magyar csapat 21 lőtt góllal, az újonc kapus, Zsák kapott gól nélkül tért haza Moszkvából.

Bővebben …

* * *

1912. november 3., Budapest, Üllői út, MAGYARORSZÁG — AUSZTRIA 4:0 (2:0)
vezette: Howcroft (angol)
Góllövő: Schlosser(2), Bodnár, Pataky
Magyarország: Zsák (33 FC) – Rumbold (FTC), Payer (FTC) – Biró (MTK), Hlavay (NSC), Blum (FTC) – Sebestyén (MTK), Bodnár (MAC), Pataky (FTC), Schlosser (FTC), Borbás dr. (FTC)

A Neues Wiener Tagblatt értékelése: „A magyarok jól megérdemelték győzelmüket, csapatuk az osztrákokénál csaknem minden egyes helyen különb volt. (…) Fölmerül a kérdés: vajjon tudott volna-e Ausztria a magyar csapattal egyenlő erős csapatot kiállí­tani? Azt hisszük, hogy erre a felelet az, hogy: nem.”

Zsák kapuja ezúttal is érintetlen maradt, a Sporthí­rlap meg s emlí­ti, hogy „a nép vállain vitte öltözőjébe”. A Nemzeti Sport a 33 FC kapusáról és Rumboldról röviden összegez: „Mind a kettő, a tökéletesség maga volt.” – majd í­gy folytatja értékelését „Payer és Blum kifogástalanok voltak.”, „És Pataky akkorát nőtt ezen a metsen, hogy mindent egyszerre nem lehetett tőle kí­vánni.”

Bodnár és Schlosser úgy zárták az évet, ahogy elkezdték: góllal. A MAC jobbösszekötője 10, az FTC balösszekötője 16 góllal fejezte be ezévi válogatott szereplését. Az FTC centere se akart lemaradni, 9 góllal ünnepelte középiskolai tanulmányainak befejezését.

Bővebben …

Az 1912-es esztendőben Pataky Mihály és Blum Zoltán először lépett pályára a válogatott csapatban. Tóth István személyében újabb játékos került be az FTC-ből, Potya viszont már nem volt újonc, hiszen korábban az NSC-ből már bekerült a legjobbak közé.