(…) A csapat összeállitása most vasárnap is ugyanaz marad mint a múlt vasárnap volt a Tatabányai SK.-ellen, tehát a zöld-fehérek egyelőre még nélkülözni fogják Rumboldot és dr. Borbást. (…)

1912. szeptember 1., 16:30, Üllői út, NSC – FTC 1:13 (1:3)
vezette: Schaár Izidor
nézőszám: 6 – 7 000
NSC: Burián — Feldmann, Nagy F. — ?, *Hlavay, Kanyaurek — Rometh, *Kovács, ?, Semadovits, ?
FTC: Fritz — Manglitz, Payer — Weinber, Bródy, Blum — Weisz F., Pataky, Koródy, Schlosser, Tóth-Potya
Gól: Semadovits illetve Schlosser (5 – **egyet 11-esből), Tóth-Potya (3), Weinber (2), Payer, Weisz F., Koródy

Az elmúlt vasárnap végre meghozta az első nagy bajnoki mérkőzést is, mivel a hivatalos football szezon megnyitottnak tekinthető. Az FTC óriási gól arányú győzelme az NSC felett volt a nap szenzációja, amely mellett minden esemény eltörpült. Az NSC ezidei tréning eredményei az MTK-val 3:1 és a BTC-vel 5:1, nagyobb ellentállást sejtettek a Nemzetiek részéről, az FTC-al szemben, kik a múlt vasárnapi Tatabánya elleni mérkőzésben nem mutattak megállapodott formát. Az első félidőben méltó ellenfelei is voltak a „nagy csapat’-nak, s csak a teljesen deprimált, szétzüllött védelmüknek rovására irható a múlt szezon utolsó bajnoki mérkőzés eredményének megközelitő megismétlődése.

I. OSZT. BAJNOKSÁG. FTC—NSC 13:1 (3:1). Üllői-uti pálya. Bí­ró Schaár Izidor. — Hétezer néző előtt folyt le a hihetetlen nagy gólarányu mérkőzés, melyet a Nemzetiek nagyrészt kapusuk sportszerűtlen viselkedésének tulajdoní­thatnak. Az első félidő változatos mozgása nem sejtette, hogy második 45 percben 4 percenként adják majd be a „franzstadtiek” a pirulákat a különösen védelmében nagyon beteg NSC-nak. Az egész mérkőzés középpontjában Tóth I., a NSC volt reprezentatí­v csatára lévén, ki jelenleg a FTC-nak van igazolva. Ki egymásután kétszer, majd a második félidő elején még egyszer tette a labdát szép hosszú lövésekkel volt csapata kapujába. Schlosser 5, Weinber 2, Payer, Weisz és Korodi 1—1 gólon osztozkodtak. Az NSC gólját a balösszekötő: Semadovics lőtte, egyéni játék után.

I. o. szöv. FTC II. — NSC II. 9:0

(Nemzeti Sport, 1912. szeptember 8.)

Romet József, a NSC jobbszélsője klubjából történt kilépését visszavonta és vasárnap már játszott is a FTC ellen.

(Sportvilág, 1912. szeptember 2.)

Szövetségi dij. FTC—NSC 9:0.

(Sportvilág & Sporthí­rlap, 1912. szeptember 2.)

SH-19120902-08-19120901

SV-19120902-05-19120901

Tóth István, (…) a gömbölyű Potya, elkérte magának és meg is kapta a FTC-tól azt a football-labdát, a melylyel volt egyletét, a NSC-ot az ő részvétele mellett legyőzték. Nem tudjuk elképzelni, hogy Tóthnak ez a ténykedése tüntetés akart volna lenni az ellen az egylet ellen, a hol a szó szoros értelmében az anyatejet szí­vta magába, inkább azt hisszük, hogy tanulmányai miatt nem tud mindig az Üllői-utra kimenni és szabad idejében neki megfelelőbb, közelebb eső helyen akar naponta egy kis traininget folytatni. Ebben az esetben azonban legalább is furcsának találjuk, hogy erre a célra épen azt a labdát választotta ki, a mely kétszer negyvenöt perc alatt tizenháromszor repült át volt egylete kapu vonalán.