1912. szeptember 29., 14:00, Üllői út, FTC – Rudolfshügel 4:2 (3:0)
nézőszám: *14 000
FTC: Fritz — Weinber, Payer — Schmolling, Bródy, Blum — Weisz F., Koródy, Pataky, Schlosser, Tóth-Potya
Rudolfshügel: Flor, Bielohlawek, Beck, ?
Gól: Koródy (25.), Pataky (?.), Schlosser (?., ?.) illetve ? (?., ?.)

SV-19121007-01-19120929A FTC a néhány szép eredménnyel dicsekvő bécsi Rudolfshügel ellen mérkőzött tartalékos csapattal és szürke játék után győzött.

NEMZETKÖZI MÉRKŐZÉS. FTC—Rudolfshügel 4:2 (3:0). — Üllői-uti pálya. — Biró: Fehéry Á.

A FTC csapatában Borbást Tóth, mig a Manglitz helyére hátvédnek vonult és a délelőtti evezős versenyen részt vevő Weinbert Schmoling helyettesí­tette a fedezet helyén. Korody az első félidőben megsérül és a második félidőben már ki se jön. Az első félidő a FTC nagy fölénye mellett csak a 25. percben hoz Korody révén pozití­v eredményt, melyet azután rövid egymásutánban Pataki és Schlosser gólja követ. — Szünet után a bécsiek váratlanul jó játékot folytatnak, balösszekötőjük rövid időközökben két gólt lő és ezután is állandó veszedelemben van a magyar kapu, midőn Schlosser szép gólja megpecsételi a zöld-fehérek győzelmét.