1913.VII.6. Nagyváradi AC – FTC 2:4 (edzőmérkőzés)

TFU_19790200_006-19310503

Nagyvárad. FTC—Nagyváradi AC 4:2 (2:0). Bíró: Izsó. 3000 főnyi közönség jelenlétében az FTC Borbás, Payer és Fritzet nélkülöző csapata nagy fölényben játszott az otthoni csapat ellen. Borbás helyén Dvorzsák játszott balszélsőt, Bródy pedig centerhalfot. Az első félidő góljait Potya és Schlosser lövik. A második félidő elején Kürschner lövi a NAC gólját, majd egymásután Potya és Pataky érnek el gólt. A mérkőzés vége felé Döme 4:2-re szépíti az eredményt. A közönség nagy ünneplésben részesítette az FTC-t szép játékáért.

(Sport-Világ, 1913. július 7.)

Vélemény a cikkhez: 1913.VII.6. Nagyváradi AC – FTC 2:4 (edzőmérkőzés)

• Jó olvasni ezt a rövid cikket,mert 1913-ban még nem tudhatták mi fog történni egy év múlva.Az FTC a legnépszerűbb magyar foci csapat volt ,van és lesz.Mindenhol győztek,mert nagyon jók voltak.Ha tárgyilagosak vagyunk,akkor sportszerűen drukkoltak,még ha vesztett a csapat.Ez történt Nagyváradon is ‘

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.