1935.XII.25. Servette – Ferencváros 4:7

M-19351228-14-19351225

Egy hozzászólás a(z) 11110001111ejegyzéshez

• A Ferencváros Genfben sikerrel kezdte meg túraszereplését: Ferencváros— Servette Genf 7:4! A zöld-fehérek 2:0-s félidő után a második játékrészben is sorra rúgták a gólokat. íme három gól története, Klement Sándor túrajelentése alapján:

„A 16. percben Sárosi viszi előre a labdát. Toldihoz játszik. Toldi még a kapust is kicselezi és közelről begurí­tja negyedik gólunkat — 4:1. Három perc múlva Táncos szögletet szerez. Ő is rúgja. A remek szögletrúgás pompásan száll a jól helyezkedő Kemény lábára, s a szélső kapásból gyönyörű dugót vág a svájci hálóba — 5:1! Kemény remek lövését percekig tartó tapssal ünnepli a közönség. Meg is érdemli. Ritka szép gól volt! Csatársorunknak most nagyon megy. A 21. percben megint Sárosi indí­t el remek akciót. Három svájcit is megszédí­tve, a kitűnő helyzetben álló Toldihoz ad, s Toldi ma a góllövő cipőjét húzta fel. Nem hibáz — 6:1!”

A Ferencváros a mérkőzés után a követség által felajánlott ezüstserleget kapta.