1940. március 31., Budapest, Üllői út, MAGYARORSZÁG-SVÁJC 3:0 (2:0)
vezette: Podubski (jugoszláv)
Góllövő: Sárosi(2), Sütő
Magyarország: Csikós (Ferencváros) – Pákozdi (Elektromos), Sárosi III. (Ferencváros), Biró (Hungária) – Király (Gamma), Balogh (Újpest) – Kincses (Kispest), Sütő (Gamma), Sárosi (Ferencváros), Dudás (Hungária), Kalocsay (Kispest)
Szövetségi kapitány: Ginzery Dénes

A 25. percben megszületik a magyarok vezető gólja. Kalocsay magasan í­vel a kapu elé, ahol Sárosi három svájci védővel áll szemben. A kapus lemaradt egy gondolattal, a hátvédek is őt zavarják. Sárosi mind a háromnál magasabbra ugrik és pompásan kiszámí­tott fejese í­velten száll a léc alatt a gazdátlan kapuba!

A II. félidő 18. percében Sárosi egy újabb szemfüles góllal biztosí­totta be az értékes győzelmet.

Bővebben …

* * *

1940. április 7., Berlin, MAGYARORSZÁG-NÉMETORSZÁG 2:2 (2:2)
vezette: Baert (belga)
Góllövő: Toldi, Sárosi III.
Magyarország: Csikós (Ferencváros) – Pákozdi (Elektromos), Sárosi III. (Ferencváros), Biró (Hungária) – Király (Gamma), Balogh (Újpest) – Kincses (Kispest), Sütő (Gamma), Toldi (Gamma), G. Tóth (Elektromos), Kalocsay (Kispest)

2:2 a berlini Olimpiai Stadion gyepén, százezer főnyi német közönség előtt: ez az eredmény magáért beszél, ezért a diadallal felérő döntetlenért teljes elismerés jár a derék csapatnak, amely kiví­vta.

Már a félidőben is 2:2 volt az eredmény. Mindkétszer mi egyenlí­tettünk. Előbb Toldi a német védők között „beerőszakolt” egy elvesztett labdát, majd a felidő utolsó percében Sárosi III. közel 30 méterről bombázott a kapuba.

Bővebben …

* * *

1940. május 2., Budapest, Üllői út, MAGYARORSZÁG-HORVÁTORSZÁG 1:0 (0:0)
vezette: Radulescu (román)
Góllövő: Dudás
Magyarország: Csikós (Ferencváros) – Pákozdi (Elektromos), Sárosi III. (Ferencváros), Polgár (Ferencváros) – Király (Gamma), Balogh (Újpest) – Kincses (Kispest), Sárosi (Ferencváros), Toldi (Gamma), Dudás (Hungária), Gyetvai (Ferencváros)

A mérkőzés óriási iramú volt. Ilyen hatalmas iramú mérkőzést ritkán játszanak magyar pályán. Különösen nagy teljesí­tmény ez csúszós talajon. Szép volt a mérkőzés. A második félidő teljesí­tménye alapján a magyar csapat megérdemelte az egygólos győzelmet. A csatársor legjobb és legveszélyesebb tagjának Gyetvai bizonyult. Az egyedüli csatár volt, akivel nem bí­rtak a horvát védők. Minden megmozdulása veszélyt jelentett. Oroszlánrésze van az értékes győzelem kiví­vásában.

Bővebben …

* * *

1940. május 2., Pécs, MAGYARORSZÁG IFJ.-HORVATORSZÁG IFJ. 4:2 (ifjúsági válogatottak mérkőzése)
Góllövő: Borbély(2), Hollósi(2)
Magyarország: Kucsta (Vasas) – Hegyi (BMTE), Németh (FTC) – Zimonyi II. (Péti KSE), Bakos (WMTK), Kéri (PTSC) – Hollósi (Ganz), Harsányi (UTE), Berzi (Postás), Borbély (Szegedi VSE), Vezér (Szolnoki MÁV)

* * *

1940. május 19., Budapest, Üllői út, MAGYARORSZÁG-ROMÁNIA 2:0 (0:0)
vezette: Popovic (jugoszláv)
Góllövő: Sárosi, Gyetvai
Magyarország: Csikós (Ferencváros) – Pákozdi (Elektromos), Sárosi III. (Ferencváros), Polgár (Ferencváros) — Király (Gamma), Dudás (Hungária) – Kincses (Kispest), Sárosi (Ferencváros), Toldi (Gamma), Harangozó (Csepel), Gyetvai (Ferencváros)

Sárosi fejeséből és Gyetvai közeli bomba lövéséből születtek a gólok. A magyar csapat biztos és megérdemelt győzelmet aratott. A román szövetségi kapitány is elismerte a győzelem jogosságát.

– Ebben a kegyetlen szélben és ezen a csúszós talajon jobban érvényesült a magyar csapat technikája. A győzelem megérdemelt, de elégedetten állapí­tom meg, hogy a magyar csapatnak nagyon meg kellett dolgoznia ezért a győzelemért. A közönség sportszerű viselkedése teljesen meghódí­tott bennünket.

Bővebben …

* * *

1940. május 19.. Bukarest, ROMÁNIA B-MAGYARORSZÁG B 5:1 (B válogatottak mérkőzése)
Góllövő: Tóth III.
Magyarország: Kiss (Törekvés) – Kis (Hungária), Bánkuti (Törekvés) – Négyesi (Hungária), Marosi (Szeged), Szádi (BSZKRT) — Váradi (Gamma), Nagy (Szolnok), Jenőfi (SBTC), Laczkó (SBTC), Tóth III. (Újpest)

* * *

1940. május 19., Budapest, Üllői út, MAGYARORSZÁG IFJ.-ROMÁNIA IFJ. 1:0 (ifjúsági válogatottak mérkőzése)
Góllövő: Harsányi
Magyarország: Iglói II. (Ganz) – Lörincz (BVSC), Szűcs (Szolnok) – Kovács (BSZKRT), Bakos (WMTK), Rottenbiller (Cs. MOVE) – Hollósi (Ganz), Borbély (SZVSE), Berzi (Postás), Harsányi (UTE), Turbéki (Pereces)

* * *

1940. június 9., Budapest, Üllői út, BÉCS-BUDAPEST 1:0
Budapest: Csikós (Ferencváros) – Pákozdi (Elektromos), Biró (Hungária) – Király (Gamma), Sárosi III. (Ferencváros), Balogh (Újpest) – Kincses (Kispest), Sütő (Gamma), Toldi (Gamma), Sárosi (Ferencváros), Kocsis (Újpest)

Bővebben …

* * *

Pósa Béla

1940. szeptember 29., Budapest, Üllői út, MAGYARORSZÁG-JUGOSZLÁVIA 0:0
vezette: Beranek (német)
Magyarország: Boldizsár (Kispest) – Pákozdi (Elektromos), Polgár (Ferencváros), Pósa (Ferencváros) – Lázár (Ferencváros), Sárosi III. (Ferencváros) – Kincses (Kispest), Sárosi (Ferencváros), Finta (Ferencváros), Kiszely (Ferencváros), Gyetvai (Ferencváros)

Nem í­gy indult! Az első tí­z perc után a vérmesebbek már 5:0-ás félidőkről kezdtek ábrándozni, maga a csapat is mintha a biztos győzelmet érezte volna és a végén kénytelenek voltunk az idehaza vareségnek számí­tó döntetlennel megelégedni.

Nyolc Fradista szerepelt a válogatottban.

Bővebben …

* * *

1940. szeptember 29., Belgrád, JUGOSZLÁVIA B-MAGYARORSZÁG B 3:0 (B válogatottak mérkőzése)
Magyarország: Tóth (Szeged) – Olajkár (Kispest), Kispéter (Szolnok), Pázmándy (Elektromos) – Tóth II. (Gamma), Dudás (WMFC) – Ádám (Újpest), Sütő (Gamma), Zsengellér (Újpest), Tihanyi II. (WMFC), Tóth III. (Újpest)

* * *

1940. szeptember 29., Budapest, Üllői út, MAGYARORSZÁG IFJ.-JUGOSZLÁVIA IFJ. 4:2 (ifjúsági válogatottak mérkőzése)
Góllövők: Turbéki(3), Berzi
Magyarország: Dósai (Szegedi KEAC) – Fekete (UTE), Szűcs (Szolnoki MÁV) – Kéri (PTSC), Bakos (WMTK), Rottenbiller (Cs. MOVE) – Hollósi (Ganz), Kiss (Törekvés), Berzi (UTE), Beke (KAC), Turbéki (DiMÁVAG)

* * *

Finta Károly

1940. október 6., Budapest, Üllői út, MAGYARORSZÁG-NÉMETORSZÁG 2:2 (1:1)
vezette: Dattilo (olasz)
Góllövő: Kiszely, Kincses

A 31. percben végre kitesz magáért a magyar csapat. Sárosi jól ad előre Fintának, ő rögtön továbbadja Gyetvainak, Gyetvai egyből í­vel a kapu elé, Kiszely most nagy lendülettel ugrik a labdáért. Feje megelőzi a kifutó Klodtot és és az í­velt labda a kapus fölött beszáll a német kapuba. Kiegyenlí­tettünk, 1:1!

Ezúttal is nyolc fradista játszott a válogatottban!

Bővebben …

* * *

1940. december 1., Genova, MAGYARORSZÁG-OLASZORSZÁG 1:1 (0:1)
vezette: Bauwens (német)
Góllövő: Bodola
Magyarország: Csikós (Ferencváros) – Pákozdi (Elektromos), Polgár (Ferencváros), Biró (BSZKRT) – Sárosi III. (Ferencváros), Lázár (Ferencváros) – Kincses (Kispest), Sárosi (Ferencváros), Sárvári (NAC), Bodola (NAC), Gyetvai (Ferencváros)

A mérkőzés hőse a kitűnő védéseket produkáló Csikós Gyula volt.

Csikós a második félidőben olyan nagyra nőtt, amilyen nagynak csak a régmúlt idők kapusait, egy Platkót, vagy Zsákot láttunk magunk előtt. Hihetetlen érzékkel, ösztönös biztonsággal védett, sokszor két-három lövést is egymás után.

De Polgár is remekelt: teljesen kikapcsolta a játékból a félelmetes Piolát!

Bővebben …

* * *

1940. december 8., Zágráb, MAGYARORSZÁG-HORVÁTORSZÁG 1:1 (1:1)
vezette: Scarpi (olasz)
Góllövő: Sárvári
Magyarország: Csikós (Ferencváros) – Pákozdi (Elektromos), Polgár (Ferencváros), Biró (BSZKRT) – Sárosi III. (Ferencváros), Lázár (Ferencváros) — Kincses (Kispest), Sárosi (Ferencváros), Sárvári (NAC), Bodola (NAC), Gyetvai (Ferencváros)

A magyar csapat tagjai fáradtan tántorognak be az öltözőbe és szinte valamennyi játékos leroskad a padra. Egyhangú a megállapí­tás:

— Ezen a mérkőzésen sokkal nagyobb küzdelem folyt, mint Genovában, sokkal többet kellett kiadniuk magukból, mint az olaszok ellen.

Általában elégedett mindenki, két ilyen mérkőzést vereség nélkül megúszni idegenben elvégre igazán nem csekélység.

Bővebben …

* * *

1940. december 8., Spalato, MAGYARORSZÁG IFJ.-HORVÁTORSZÁG IFJ. 5:3 (ifjúsági válogatottak mérkőzése)
Góllövő: Hollósi, Berzi, Turbéki, Beke, Borbély
Magyarország: Dósai (KEAC) – Németh (FTC), Szűcs (Szolnoki MÁV) – Csákány (Kolozsvári AC), Bakos (WMTK), Lóránt (Kőszegi SE) – Hollósi (Ganz), Borbély (SZVSE), Berzi (UTE), Beke (Kispest), Turbéki (DiMÁVAG)

Az 1940-es évben Csikós Gyula, Pósa Béla és Finta Károly öltötte magára a válogatott mezét ferencvárosi újoncként.