1954.X.31. Diósgyőri Vasas – Bp. Kinizsi 0:2

„Vajon meg tudja-e tartani ezt az egygólos előnyt a Kinizsi védelme? Ilyen és ehhez hasonló megjegyzések hangzottak el a nézőtéren a mérkőzés első percei körül, a vendégek ugyanis már a 30. másodpercben megszerezték a vezetést. A diósgyőri kaputól mintegy 30 méternyire Dékány szabadrúgást ívelt előre. A labdára a balösszekötő helyére húzódott Láng futott rá, s a megtorpant diósgyőri védők között, mintegy hat méterről félmagasan a kapu baloldalába fejelt, 1:0!

A későbbiek folyamán kiderült, hogy a fővárosiak védelmét nem hiába tartják az NB I egyik legbiztosabb védelmének, amely mindig keményen, jól rombol. Így játszottak Kispéterék most is. A mérkőzés folyamán a diósgyőriek többet támadtak, ezek a támadások azonban rendre elakadtak az élelmezésiek védelmén. A 75. percben egy ellentámadás végén pedig Orosz használta ki a gólszerzési lehetőséget.”