1954.XII.4. Bp. Vasas – Bp. Kinizsi 1:5

„A mérkőzés után nyugodtan megállapíthatjuk, hogy a Kinizsi nemcsak küzdőerényeivel, hanem játéktudásával is rászolgált a harmadik helyre. A hátralevő mérkőzéseken ezt már aligha veszélyeztetheti valamelyik ellenfele.”

„Ha ezt a mérkőzést olyasvalaki is látta, aki nem ismerte a bajnoki táblázat állását, aligha hitte volna el, hogy a két csapat a 3. helyért küzd, oly nagy volt a játékbeli különbség a Kinizsi javára. Már az első percben Orosz labdájával Vilezsál kiugrott, de tiszta helyzetben éles szögből, hajszállal a kapu mellé lőtt. A 12. percben Fenyvesi elhúzott Sárosi mellett, ívelt, puha beadását a menteni akaró Teleki Orosz elől saját kapuja jobboldalába rúgta, 1:0! A Vasas védelmét az öngól teljesen megzavarta. A 15. percben Kovalik magas labdáért ugrott fel. Orosz támadni akarta a kapust, Szilágyi II. azonban feltartotta. A játékvezető közvetett szabadrúgást ítélt, ezt Kispéter hatalmas erővel a Vasas sorfalába vágta, s a visszapattanó labdát Orosz kapásból a kapu baloldalába lőtte, 2:0! A 17. percben Kertész jól futott el, pontos beadását Orosz 7 méterről laposan a kapu bal oldalába rúgta, 3:0! A 24. percben Fenyvesi kitűnő elfutás után középre ivelt és a nagy lendülettel érkező Kertész 5 méterről a bal sarokba fejelte a labdát, 4:0! A 36. percben nagy védelmi hibából újabb gólhoz jutott az élelmezési csapat. Egy előrevágott labdát Teleki senkitől sem zavartatva akart visszarúgni, de rosszul találta el, a szemfüles Orosz rácsapott, egyedül húzott vele kapura, s a kifutó Kovalik mellett az üres kapu közepébe lőtt, 5:0!”