1965.VII.15. Hamilton – Ferencváros 0:6

Az FTC 1965 nyarán a New York-i nemzetközi tornán szerepelt. A torna "félidejében" a kanadai magyarok meghívására egy mérkőzésre elutaztak Clevelandbe. A találkozó emlékére - FTC-Hamilton 6 0 - kapta a csapat ezt a ritka szép trófeát. A tűzaranyozott fémfigura fa alapon áll és ma is olyan szépen csillog, mint amikor a lelkes vendéglátók átadták. A mérkőzésről az egyik legnagyobb helybeli napilap, a The Plain Dealer július 16-i száma így számol be:

Több, mint nyolcezer kiéhezett soccer-imádó rándult ki tegnap este Cloverleaf Speedway-be, ahol a budapesti Ferencváros kilőtte a pályáról a kanadai Hamiltont. Az eredmény 6:0.

Az európai élvonalba tartozó labdarúgók számára csak idő kérdése volt, mikor mutatják be igazi tudásukat, mikor vegyék birtokukba az egész játékteret. Rákosi Gyula lőtte az első gólt vagy 18 méterről a jobb kapufa mellé.

A mérkőzés igazi sztárja, Fenyvesi Máté azonban csak a második 45 percben kapcsolt rá, de akkor aztán lökhajtásos sebességgel. Négy gólt rúgott egymás után. A mérkőzés igazi látványossága a fejesgólja volt…!

*

Nekem (szerk: Mészáros József) öröm volt látni, hogy Karába éledezni-lélegzeni kezd a csapaton belül, ahol eddig nem jutott elég levegőhöz, nem találta a helyét. És még valami: nem Rákosi Gyuszi, hanem Juhász Pista rúgta az első gólt, és a Fenyő „csak” hármat rúgott. Egyet Varga Zoli és egyet Karába. Különben minden úgy van, ahogy a “The Plain Dealer” írja.