1970.IV.26. Ferencváros – SBTC 2:0

Albert bemutatkozott – a Ferencváros biztosan győzött

A kellemes napsütés sok nézőt csal ki a Népstadionba. Az érdeklődésben persze közrejátszott az is, hogy a Ferencváros csapatában — egy éves kényszerpihenő után — újra elfoglalta helyét Albert! A védők őt figyelték, de nem a csatár rúgta a gólt. A 40. percben a félpályánál Vépi kapott egy labdát, mintegy 20 métert vezette, senki nem támadta, aztán 18 m-ről nagy erővel a kapu közepébe lőtt. A labda a léc alatt vágódott a hálóba, 1:0! A 63. percben Kü átadását Albert 12 méterről kapásból küldte kapura, de a tarjáni kapus hárított. Mindjárt utána sokat ígérően tört kapura Albert, Ferencz az utolsó pillanatban kivágta előle a labdát szögletre. A 74. percben Juhász beadását Albert esetében 12 méterről a jobb kapufára fejelte. A 77. percben Kü a felfutó Juhászhoz adta a labdát, ő közepére továbbított, s a 11-es pont tájékán tartózkodó Füsi előre vetődve fejelt a bal sarokba, 2:0!