1970.VII.25. Pápai Vasas/Pápai Spartacus – Ferencváros 0:5 (edzőmérkőzés)

„Alberttal az élen”

— adta hí­rül beharangozójában a Veszprém megyei Napló a ferencvárosiak vendégjátékát.

1970. július 25. Pápa – Textiles sporttelep: Ferencváros—P. Vasas-P. Spartacus 5:0 (4:0)
Gólszerzők: Branikovits (4), Szőke
FTC: Géczi – Novák, Páncsics (Bálint), Megyesi — Juhász, Vépi — Szőke, Branikovits, Albert, Mucha (Bartosik), Füsi

A Pápai Spartacus meghí­vására szerepelt az FTC Pápán. Az eredeti megállapodás szerint egy héttel korábban játszották volna a találkozót, a rossz idő miatt azonban el kellett halasztani. A vendéglátók igyekeztek megfelelő külsőséget teremteni. A találkozó előtt a Textiles—Spartacus öregfiúk mérkőzést bonyolí­tották le, A régi sportbarátok szeretettel köszöntötték az FTC edzőjét dr. Kalocsay Gézát — aki egykor Pápán is edzősködött — s ekkor sok játékosát látta viszont — kissé pocakosan — az előmérkőzésen. A “főmérkőzés” 3500 néző előtt zajlott, s erről többek között ezt olvashatjuk:

„A nagy népszerűségnek örvendő Ferencváros pápai szereplését óriási érdeklődés előzte meg. Az FTC a legjobb csapatával állt ki. Az első félidőben a Pápai Vasas ellen 4:0-ra (Branikovits négy góljával!), szünet után a Spartacus ellen 1:0-ra győzött. A mérkőzés ünnepélyes keretek között zajlott le.”

A kellemes hangulatú mérkőzés — váltott ellenfelekkel — igazi hí­rverése volt a jó focinak és a Ferencvárosnak egyaránt.

A pápai kirándulás ünnepi vacsorával fejeződött be.