1979.VI.19. MNK, Tatabánya – Ferencváros 3:1

Élvezetes, nagyiramú volt az I első félidő. Szikrázóan kemény összecsapások, lendületes támadásvezetések jellemezték ezt a játékrészt. A I. félidő befejezése előtt Pogány nagyszerűen húzott el a balszélen és jó beadását a kitűnő ütemben érkező Magyar kapásból a bal alsó sarokba vágta. Több, mint egy órán át ez volt az eredmény. Egy távoli lövés azonban — amely Ebedlin megpattant — ívelten a kapuban kötött ki. Az egyenlítés felhozta a hazaiakat, és a zöld-fehérek utolsó erőtartalékaikkal úgy próbálták az eredményt tartani, hogy veszélyes ellentámadásokkal is kísérleteztek. A sorsdöntő második gól azonban — főleg idegileg — „kiütötte” a fradistákat. A 84. percben Barabás remek cselekkel húzott kapura és mivel Martos megzavarta, átadta a labdát a lesen álló P. Nagy elé, aki annak rendje és módja szerint a hálóba továbbította. A játékvezető előbb a kapu előterére mutatott, így ezek szerint ő is leshelyzetet látott. A partjelzőre kinézve — aki középkezdést jelzett — megváltoztatta a mutatás irányát és ő is középkezdést, tehát gólt ítélt! A ferencvárosi játékosok vagy két percig hiába reklamáltak a partjelzőnél és a játékvezetőnél. Heves indulatokkal feltüzelve folytatódott a játék. Az utolsó előtti percben Hegyi beadását Molnár kapura lőtte, ezt Zsiborás óriási bravúrral lábbal védte. Balszerencséjére a labda P. Nagy elé került, akinek már nem volt nehéz dolga: ismét az FTC hálójába került a labda, 3-1!

Ami feltétlen figyelemre méltó volt: két mérkőzésen egymás után a II. félidőben 3—3 gólt kapott a Ferencváros!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.