1979.VI.21. MNK, Ferencváros – Tatabánya 5-1

NS-19790622-03-19790621

*

Ifjúsági labdarúgóink az elő-mérkőzésen okos és időnként szép játékkal biztosan győzték le a Vasast.

Budapesti Ifjúsági Kupa-döntő: FTC-Vasas 3-2!

A zöld-fehér fiatalok 1-0-s félidei vezetés után nagyszerűen kezdték a második játékrészt és hamarosan 3-0 volt az eredmény! A Vasas az utolsó percben lőtt szabadrúgás góllal ugyan „szorossá” tette az eredményt, de a Fradi fiatalok kupagyőzelmét ez már nem veszélyeztette. A döntőn Schuszter (egyébként a mezőny legjobbja voltl) Horváth K. és Hegyi szerezték a gólokat.

Az FTC ezzel a győzelmével harmadszor nyerte el a Budapest Ifjúsági Kupát. Először mindjárt az alapí­tás évében 1963-ban, majd 1978-ban és végül 1979-ben.