1988.III.5. DMVSC – Ferencváros 2-2

NS-19880306-01-19880305Közepes szí­nvonalú és iramú mérkőzésen a sok hibával játszó két csapat találkozója igazságos döntetlent hozott.

DMVSC – Ferencváros 2:2 (0:0)
Debrecen, 14.000 néző, v: Plasek

DMVSC: Mező – Kiss, Nagy (Vancsa 61.), Plókai A., Duró – Szűcs (Plókai M. 74.), Till, Bücs, Turtóczky – Melis, Benyó

Ferencváros: Józsa – Vaszil, Bus, Keller – Albert, Strausz, Limperger, Bánki – Fischer, Zsinka (Dzurják 80.), Zsivótzky

Gól: Bücs (48.), Melis (80.) illetve Fischer (53.), Bánki (70.)
Sárga lap: Plókai A. (51.), Bücs (79.), Fischer (88.)
Jók: Duró, Bücs, Benyó, Melis illetve Keller, Strausz, Bánki, Fischer

A pénteken este vezetőedzői állásából felmentett Kiss László helyett első alkalommal Vaczlavik Ferenc ült a DMVSC kispadján, aki korábban mint pályaedző dolgozott. Rendkí­vül jó talajú pályán DMVSC-rohamokkal kezdődött a mérkőzés, s a második percben Benyó már vezetést szerezhetett volna. A lest reklamáló védők közül egyedül kilépett, Józsa a 16-osig kifutott, s Benyó az elfekvő kapuvédőnek odagurí­totta a labdát. Ezt követően Szűcs bombázott kapásból, utána pedig Bús mentett szögletre egy beadást. A Ferencváros első helyzete a 20. percben volt, Strausz szabadrúgása a kapu fölé szállt. A játék inkább a középpályán folyt, ritkán kerültek veszélybe a kapuk, akkor is rendszerint védelmi hibából.

A második félidőben, a 48. percben egy jobboldali szöglet után Bücs fejéről a Ferencváros hálójába vágódott a labda (1:0). A hazaiak vezetése után a vendégcsapat kapcsolt rá jobban. Bánki a jobboldalon elfutott, középre adott, a kapuvonalon pattogott, több játékost is érintve a labda, amely végül Fischer lábáról éppen, hogy a hálóba került (1:1). Ezt követően a szép számmal érkezett ferencvárosi szurkolók köréből egymás után robbantak a petárdák, s emiatt két percig állt a játék, mí­g helyreállt a rend. A 70. percben a lesre játszó hazai védők közül Bánki úgy lépett ki, hogy Till fejét is érte a labda, és Mező mellett a hálóba gurí­tott (1:2). A 80. percben Benyó a baloldalon elfutott, magas beadására Melis kiemelkedett, és nagy erővel nagyon szép gólt fejelt (2:2).

Albert Flórián: – A második félidő nagy küzdelmet hozott, igazságos döntetlen született.

1. Bp. Honvéd 16 10 3 3 26:14 23 pont
2. Rába ETO 16 9 4 3 25:15 22
3. U. Dózsa 16 7 6 3 30:16 20
4. Pécs 16 7 5 4 20:14 19
5. Haladás 16 6 7 3 22:18 19
6. Tatabánya 16 5 8 3 34:19 18
7. MTK-VM 16 7 3 6 29:30 17
8. Ferencváros 16 4 7 5 22:22 15