A végig irányitó hazai együttes nagyobb arányban is győzhetett volna.

Ferencváros: Zsiborás – Vaszil, Pintér, Limperger, Keller – Topor, Bánki, Kincses (Albert 85.) – Fischer, Dzurják (Wukovics 85.), Dukon

Videoton: Petry – Ví­gh, László, Novath, Horváth – Tóth (Kovács F. 46.), Emmer, Sallói – Kanyok, Csucsánszky, Wittmann

Gól: Limperger (28.), Fischer (42.), Vaszil (76.)
Sárga lap: Vaszil (50.) illetve Kanyok (14.)
Jók: Pintér, Topor, Kincses illetve Csucsánszky

Már a negyedik percben Bánki beadása után Dzurják, illetve Kincses szerezhetett volna gólt, de mindketten hibáztak. Tulajdonképpen az első percektől kezdve felbillent a pálya, a Videoton az egész mérkőzésen mindössze négy valamirevaló támadást tudott vezetni. Az első jelentősebb helyzet után majdnem husz percnyi szünet következett, s csak a 26. percben Fischer ivelése okozott izgalmat. Ekkor kiderült: a vendég csapat védelmének baloldala könnyen sebezhető. Két perc elteltével a felismerés gólt is eredményezett. Kincses baloldali szöglete után Limperger a felső léc alá fejelt (1:0). Öt perc elteltével Dzurják kapufája hozta Petryt nehéz helyzetbe, majd a 42. percben ujabb hazai gól született. Dzurják labdáját előbb Topor küldte kapura, ezt Petry még kiütötte, de Fischer találattal fejezte be az akciót (2:0).

Szünet után változatlanul a zöld-fehérek irányitottak. Előbb Dukon, majd Kincses, később Dzurják hagyott ki egy-egy óriási lehetőséget. Majd a 69. percben a hazaiak középcsatára ismét orditó helyzetben hibázott. A 76. percben ritkán látható góllal állitotta be a Fradi a végeredményt. Bánki átadása után Vaszil a jobb oldalon husz méteren át vezette a labdát, majd a kaputól mintegy 12 méterről, a bal felső sarokba lőtt (3:0).

1. Bp. Honvéd 26 15 6 5 39-21 36 pont
2. Tatabánya 26 13 9 4 56-29 35
3. Ú. Dózsa 26 11 10 5 45-27 32
4. Rába ETO 26 13 6 7 44-36 32
5. Haladás 26 9 10 7 35-32 28
6. MTK-VM 26 12 4 10 46-45 28
7. Ferencváros 26 9 8 9 38-31 26
8. Vasas 26 8 10 8 31-30 26