1988.VIII.20. Ferencváros – Váci Izzó 3-2

Az FTC töretlen lelkesedésének, kitartásának köszönheti sikerét. A Vác pontot érdemelt volna.

Ferencváros: Józsa – Simon, Pintér, Limperger, Keller – Topor, Bánki, Kincses – Fischer, Dzurják, Dukon

Váci Izzó: Gelei – Kosztolnik, Talapa, Kósa, Csima – Gyimesi, Nagy T., Hermann, Turtóczky (Mózner 54., Balogh Z. 84.) – Balogh G., Zsivótzky

Gól: Fischer (37., 65. – 11-esből), Bánki (90.) illetve Balogh G. (44., 45.)
Sárga lap: Bánki (38.), Pintér (70.), Dzurják (73.) illetve Balogh G. (55.), Gelei (84.)
Kiállí­tva: Simon (80.)
Jók: Bánki, Kincses, Fischer illetve Gelei (a mezőny legjobbja), Nagy T., Balogh G.

A ferencvárosi vizilabdázó Gyöngyösi András, aki a legutóbbi bajnokság legeredményesebb játékosának bizonyult, s ezért a Corso Cipőkereskedelmi Vállalat 15 ezer forintos vásárlási utalványát vehette át, kezdőrugása után nagy elszántsággal vetették magukat harcba az ellenfelek.

Mindkét együttes kezdettől igen nagy iramot diktált. A ferencvárosiak sorra vezették támadásaikat, de a váciak remekül szervezték meg védelmüket, igy igazán jó helyzetet alig-alig tudtak kidolgozni. Ha mégis eljutottak a kapuig, akkor Geleivel gyült meg a bajunk, aki egy-két apróbb hibától eltekintve végig egészen szenzációs dolgokat produkált: az esetek többségében Fischerrel került szembe, s rendre ő nyerte a párharcot. A 37. percben a váci kapus is tehetetlen volt Fischer közeli fejesével szemben, bár előtte védte Pintér jobb alsó sarokba tartó büntetőjét. A nagy nyomás azt sugallta, hogy biztos hazai győzelem születik, de a vendégek másképpen gondolták: a félidő hajrájában két gyors váci támadás futott a jobb szélen, a beivelést mindkétszer Balogh G. fejelte a hálóba. Igaz az elsőnél Józsa óriásit hibázott.

Fordulás után sem csökkent az iram, s a játék képe sem változott. Gelei továbbra is remekelt, munkája akadt bőven, mert a vendéglátók mindent egy lapra feltéve rohamoztak az egyenlitésért. A játékrész közepén Dukon harcolt ki egy 11-est, ezt a Toldi vándordijjal kitüntetett – az 1987/88-as szezonban legeredményesebb ferencvárosi játékosnak járó dij – Fischer értékesitette. A hajrá is tartogatott izgalmakat mindkét kapu előtt, majd már szinte mindenki a pontok sorsát eldöntő 11-es párbajt várta, amikor Bánki közelről a hálóba kotort egy baloldali beadást.

Ilyen iramu és szinvonalu mérkőzésekre vár a labdarugást szerető közönség.

Rákosi Gyula: – Nagyszerű mérkőzést láthattunk. Hatalmas lendülettel kezdtünk, rengeteg volt a mozgás, a pontos adogatás, de a befejezések nem sikerültek. A Siófok ellen Pintér belőtte a tizenegyest – ezúttal nem. Majd jött egy váratlan ellentámadás és máris 1-1 volt az eredmény, és a bosszankodás alatt újabb váci gól! Szünet után fokozódott az iram, a győzniakarás. Nem engedtük „levegőhöz” a váciakat és ezért született meg a reális győzelmünk.