1988.X.12. Ferencváros – Rába ETO 2-1

A mutatott játék alapján az FTC rászolgált a hárompontos győzelemre, bár a hajrában valamelyest kiengedett, s ez majdnem megbosszulta magát.

Zsinka János, a Ferencváros NB I-es labdarugója azzal a kéréssel fordult a zöld-fehér klubvezetéshez, hogy tegyék lehetővé számára a Dunaujvárosba távozást. Mint a csatár elmondta, rendszeres játéklehetőséghez kiván jutni, de sokat vár a környezetváltozástól is. A Ferencváros méltányolta Zsinka kérését, akit az NB I-es idény végéig kölcsönadott a Dunaujvárosi Kohásznak. A vidéki együttes 350 ezer forintot fizetett a labdarugóért.

*

Ferencváros – Rába ETO 2:1 (1:0)
Üllői út, 20.000 néző, V: Huták

Ferencváros: Józsa – Simon, Pintér, Keller (Bús 17.) – Albert (Wukovics 54.), Bánki, Limperger, Kincses – Fischer, Dzurják, Nagy Zs.

Rába ETO: Balázs – Turbék, Hlagyvik, Pecsics, Bordás – Csikós (Mörtel 77.), Urbányi, Somogyi, Preszeller (Kiss 60.) – Handel, Hajszán

Gól: Kincses (36.), Fischer (90.) illetve Urbányi (82.)
Sárga lap: Simon (37.), Bús (52.), illetve Bordás (11.), Preszeller (37.)
Jók: Józsa, Limperger, Kincses illetve Hajszán, Mörtel

A forduló mérkőzésének kiáltották ki a fővárosi és a győri zöld-fehér csapat összecsapását. A 90 perc azonban nem igazolta a várakozást. Sem az iram, sem a szí­nvonal nem érte el a remélt szintet. Az első negyedóra végén Csikós lapos lövése kerülte el a hosszú sarkot, majd a másik oldalon Albert két szép megmozdulása aratott tetszést. A másodiknál a kapu is veszélyben forgott. A Dzurjáktól visszakapott labdát 16 méterről lőtte kapura a “kis” Albert, de Balázs védte a lapos lövést. Ezután Pecsics hibázott nagyot saját 16-osán belül, de Dzurják későn eszmélt, í­gy csak egy szögletet tudott kiharcolni. A hazai csapat fölényéhez nem fért kétség. A 36. percben Fischer átadását Kincses 10 méterről helyezte a kapuba. A játéktéren egyre parázsabb jelenetek zajlottak, egymást érték a kemény belemenések, a sportszerűtlen durvaságok. Huták nem tudott úrrá lenni az indulatokon. Ennek az lett az eredménye, hogy többen is kisebb-nagyobb sérülést szenvedtek.

Fordulás után továbbra is a hazaiak irányí­tottak, de mezőnyfölényüket nem tudták gólra váltani. Közben a győriek is próbálkoztak: előbb Somogyi laposan, majd ugyanő szabadrúgásból veszélyeztetett, de az irányzékkal mindkétszer baj volt. A folytatásban Nagy, majd Dzurják hagyott ki nagy helyzetet. A 74. percben aztán Huták játékvezető rövid időre beszüntette a játékot, mert a nézők pénztárgép-szalagokat dobáltak a játéktérre. (Egy tucatnyi rendőr is vigyázott ekkor a kerí­tésen belül a rendre, de jelenlétük sem sokat segí­tett). A hajrában a Rába ETO percei következtek: a 82. percben Urbányi egy kapu előtti kavarodás után közelről a hálóba kotorta a labdát. Már-már mindenki elkönyvelte, hogy a rendes játékidő nem hoz döntést, amikor a 90. percben Bánki beí­velését Fischer 8 méterről a kapuba fejelte (2:1).

7 gólos: Fodor (Bp. Honvéd)
6 gólos: Szabadi (Vasas), Jován (Videoton), Fischer (Ferencváros)
5 gólos: Handel (Rába ETO), Kiprich (Tatabánya), Balogh G. (Vác), Petres (Videoton), Kvaszta (Békéscsaba)