1989.III.29. Bp. Honvéd – Ferencváros 2-1

A kispestiek igazán azután találtak magukra, hogy a ferencvárosiak kihagyták a jogosan megí­télt büntetőt. Ezután néhány perc alatt jóformán eldőlt a bajnoki pontok sorsa. A Ferencváros ugyan mindent megpróbált, de nem bí­rt a jól záró hazai védelemmel. A mérkőzés szí­nvonala csak a második 45 percben volt méltó a rangadóhoz.

Bp. Honvéd – Ferencváros 2:1 (0:0)
Kispest, Bozsik stadion, 25.000 néző, v: Puhl

Bp. Honvéd: Disztl P. – Csábi, Disztl L., Drobni, Nagy S. – Szijjártó, Varga (Pisont 46.), Csehi – Gregor, Tóth, Sass

Ferencváros: Józsa – Vaszil, Simon, Limperger, Keller – Topor, Bánki, Dukon – Fischer, Dzurják, Fonnyadt

Gól: Csehi (59.), Sass (63.) illetve Bánki (70.)
Sárga lap: Csehi (69.) illetve Vaszil (72.)
Jók: Disztl L., Csehi, Tóth, illetve Simon, Limperger, Fonnyadt

Nem megy a Ferencvárosnak a Bp. Honvéd ellen. Folytatva az 1983 áprilisától tartó rossz sorozatát, ezúttal sem tudott nyerni, pedig a mostani rangadó előtt a vendégeket tartották esélyesebbnek az erősen tartalékos kispestiek ellen. Az első játékrész egyáltalán nem kápráztatta el a stadiont zsúfolásig megtöltő szurkolókat. Valamivel ugyan többet támadott a Ferencváros, de játékosai igazán jó helyzeteket nem tudtak kidolgozni. A másik oldalon sem értették meg egymást a támadók, de ott legalább Tóth kétszer is észrevétette magát egy-egy jól eltalált távoli bombával.

Fordulás után sokkal jobb lett a játék. Előbb Fonnyadt közeli fejese kerülte el a kaput, majd Bánki büntetőterületen belüli buktatása után Fischer lőhetett 11-est. A jobbszélső nem tudott élni a nagy lehetőséggel, bal sarokba tartó lövését Disztl P. gyors vetődéssel kiütötte. A másik térfélen Sassnak volt két í­géretes elfutása, de összjáték helyett cselezgetett, s azzal bizony nem ért semmit. Az 59. percben mégis főszereplővé lépett elő Sass: pontos labdát küldött Csehihez, aki ügyes cselekkel tisztára játszotta magát, majd 10 m-ről higgadtan a bal alsó sarokba helyezett (1:0). Még szinte fel sem ocsúdtak a ferencvárosiak, amikor újból bevették kapujukat. A 63. percben Pisont jobboldali szabadrúgását Sass 5 m-ről fejjel csúsztatta a jobb alsó sarokba (2:0). Néhány perccel később a rengeteget vállaló Tóth tehette volna fel a pontot az i-re, de 12 m-ről futtából fölé bombázott. A vendégek dicséretére szól, hogy nem adták fel, továbbra is nagy erővel rohamoztak. A 70. percben aztán eredményesen fejezte be egyik támadását: Fischer a jobbszélen verekedte keresztül magát a védőkön, s beadását Bánki 8 m-ről lőtte a hálóba (2:1). A hajrában mindent egy lapra feltéve támadtak a vendégek, de szerencséjük sem volt, mert egy í­zben Dzurják fejese a kapufáról került vissza a mezőnybe.

1. MTK-VM 21 10 6 1 4 33-27 43 pont
2. Videoton 21 13 – 2 6 44-24 41
3. Ferencváros 21 12 1 2 6 34-25 40
4. Vác 21 10 4 2 5 30-23 40
5. Bp. Honvéd 21 10 5 – 6 26-22 40
6. Rába ETO 21 11 2 1 7 31-22 38
7. Tatabánya 21 8 2 5 6 28-25 33
8. Békéscsaba 21 9 1 2 9 32-28 31