1989.V.13. Rába ETO – Ferencváros 1-0

A mérkőzés nagyobb részében a Ferencváros játszott fölényben, amit azonban nem tudott gólra váltani, és í­gy a mérkőzés elején szerzett egy Rába gól eldöntötte a mérkőzést.

Rába ETO – Ferencváros 1:0 (1:0)
Győr, 20 ezer néző, v: Huták

Rába ETO: Boros – Csikós, Hlagyvik, Turbék, Bordás – Bücs, Rubold, Somogyi – Handel, Mörtel (Sallói 73.), Hajszán

Ferencváros: Józsa – Vaszil, Simon, Limperger Keller – Albert, Strausz (Bánki 76.), Topor, Páling, Wukovics, Dukon

Gól: Rubold (12.)
Sárga lap: Turbék illetve Simon
Jók: Boros, Hlagyvik illetve Limperger, Páling

Úgy kezdődött a zöld-fehér rangadó Győrött, mintha a Ferencváros játszott volna hazai pályán. Határozott védekezés mellett bátran támadtak, s a 6. percben már csak a kapufa mentette meg a győri hálót Limperger fejese után. A ferencvárosi rohamokat aztán kissé lehűtötte Rubold váratlan gólja, ami gyors baloldali támadás után született, amikor Mörtel visszaadását középen többen átlépték, és a győri középpályás 25 méterről a jobb sarokba emelt (1:0). A 20. percben növelhette volna előnyét a Rába, Handel kilépett, lesgyanús helyzetben 10 méterről a kapusba lőtt. A vezető gól hozta lendület csak tí­z percig tartott a győrieknél és fél óra után egyre jobban szorongattak a vendégek. A félidő befejező perceiben szinte felbillent a pálya, akkora fölényben játszott a Ferencváros. A hazaiak szinte labdát sem tudtak szerezni, de végül megúszták gól nélkül.

Szünet után a Rába igyekezett magához ragadni a kezdeményezést, érezvén azt, hogy állandóan az ellenfél támad, abból előbb-utóbb gól lesz. Az 59. percben Handel előtt kí­nálkozott gólszerzési lehetőség, amikor egyedül tört kapura, Simon azonban visszarántotta. Egyre nyomasztóbbá vált a Fradi fölénye, és ebben az időszakban kitűnt, hogy milyen lassúak a győri középpályások. Ennek ellenére a 74. percben Bücs bebiztosí­thatta volna a Rába vezetését de Sallói beadás után hat méterre a kaputól lyukat rúgott. A 85. percben Topor veszélyeztetett 20 méteres szabadrúgással, de lövése mellé szállt. Ez volt a Ferencváros utolsó lehetősége az egyenlí­tésre.

Rákosi Gyula: – Ezért a vereségért egyetlen Fradi játékosnak sem kell szégyenkeznie. Mindent megtettünk, a helyzeteket azonban nem tudtuk kihasználni.

1. Bp. Honvéd 25 13 6 – 6 34-23 51
2. Videoton 25 15 – 3 7 52-28 48
3. Rába ETO 25 13 3 2 7 39-27 47
4. MTK-VM 25 10 7 3 5 35-30 47
5. Ferencváros 25 13 2 3 7 38-29 46
6. Vác 25 10 4 4 7 30-26 42
7. Békéscsaba 25 11 3 2 9 34-28 41
8. Tatabánya 25 10 3 5 7 32-29 41