1989.X.4. Csepel – Ferencváros 3-3

Merőben különböző két félidőt, jó iramú és küzdelmes mérkőzést láthatott a közönség. A Ferencváros biztos győzelmet engedett ki a kezéből, de a csepeliek végül is megérdemelték az egy pontot, mert a már teljesen reménytelennek tűnő pillanatokban sem adták fel.

Csepel – Ferencváros 3:3 (0:2)
Csepel, 18.000 néző, V: Plasek

Csepel: Szieben – Gyimesi, Tyukodi, Szabó, Horváth – Varga, Tompos (Kovács 81.), Rixer – Stefanov (Herbály 46.), Tatár, Hamar

Ferencváros: Józsa – Simon, Pintér, Limperger (Topor 80.), Keller – Szeibert, Vaszil, Bánki – Páling, Dzurják, Kereszturi (Dukon 70.)

Gól: Herbály (46., 86.), Varga (60.) illetve Páling (6.), Dzurják (28.), Simon (80.)
Sárga lap: Tompos (66.), Gyimesi (75.) illetve Pintér (83.)
Jók: Herbály, Tatár, Varga, Szieben illetve Dzurják, Páling, Pintér

Zsúfolt lelátó, telt ház fogadta Csepelen a pályára lépő csapatokat. No, ez nem annyira a sereghajtó, győzelem nélkül álló házigazdáknak, mint az egyre jobb formába lendülő Ferencvárosnak szólt. Nos, a mérkőzés pontosan a várakozásoknak megfelelően, azaz ferencvárosi fölényben kezdődött, már a 6. percben megzördült a csepeliek hálója. Páling szép cselekkel ment el a jobbszélen, kényszerí­tőzött Dzurjákkal, majd a visszakapott labdát 7 méterről, kapásból a bal felső sarokba vágta (0:1). Továbbra is nyomasztó volt a vendégek fölénye, a hazaiak jószerint még az ellenfél 16-osáig is csak véletlenül jutottak el. Az egykapuzás a 28. percben újabb ferencvárosi gólt hozott. Bánki indí­totta Dzurjákot, aki elhúzta a kifutó Szieben mellett a labdát, és mintegy 10 méterről a kapu baloldalába gurí­tott (0:2). A félidő utolsó negyedórájában sem változott a kép, osztálynyi különbség volt a két együttes között.

Ezért is volt óriási meglepetés, ami a szünet után történt. Mindössze néhány másodperc telt el a második félidőből, amikor a Stefanov sérülése miatt csereként beállt Herbály egy lepattanó labdát 8 méterről Józsa kapujába kotort (1:2). Ez lett volna egyébként az FTC kapusának első védenivalója, hiszen az első 45 percben egyáltalán nem foglalkoztatták a csepeli támadók. A gólt újabb hazai akciók követték, rövid időre megtáltosodott a Csepel, igaz, ebben az öltözőben kissé nagy mellényt felöltött fradisták is alaposan közrejátszottak. Az 56. percben Tatár közeli lövésénél még mentett a jobb kapufa, de négy perccel később már semmi sem segí­tett a zöld-fehéreken. Egy jobboldali mintaszerű csepeli támadás során Hamar visszasarkallt labdáját Tatár középre í­velte, és az ötösön álló Varga zavartalanul fejelhetett a kapu közepébe (2:2). A Fradi-szurkolók ébresztőt követeltek, de hiába volt a vendégfölény, a csatárok nem tudtak újabb gólt elérni. Talán ezt látván lopakodott előre a 80. percben Simon, és mintegy 20 méteres bombagóllal szerezte meg ismét a vezetést csapatának (2:3). Sokan már elkönyvelték a tudásszintek alapján reális eredményt, ám a zöld-fehér védők négy perccel a lefújás előtt ismét kihagytak, és Herbály 18 méteres óriási lövéssel pontot érő gólt szerzett (3:3). Az utolsó percekben végig a csepeli kapu előtt pattogott a labda, de már nem változott az eredmény.

5 gólos: Lovász (PMSC), Jován (MTK VM)
4 gólos: Handel (Rába ETO), Balog T. (MTK VM), Schmidt (Vasas)
3 gólos: Gregor (Bp. Honvéd), Lehota (PMSC), Turi (PMSC), Csertői (Haladás), Magyar (Siófok), Bácsi (U. Dózsa)