1989.XI.4. Rába ETO – Ferencváros 2-2

Tovább tart a Rába gyenge teljesí­tménye, s a javulás különösebb jelét sem látni… Az egy pontot végül szerencsével mentették meg a mérkőzés végére elfáradt Ferencvárossal szemben.

Rába ETO – Ferencváros 2:2 (1:1)
Győr, 5.000 néző, V: Varga S.

Rába ETO: Boros – Turbék, Hlagyvik, Udvardi, Preszeller – Sallói (Handel 55.) Urbányi, Somogyi – Mörtel (Bücs 76.), Sullivan, Hajszán

Ferencváros: Józsa – Simon, Pintér, Limperger (Dukon 89.), Keller – Kereszturi, Bánki (Báder 80.), Kincses – Páling, Wukovics, Fonnyadt

Gól: Sullivan (15.), Hajszán (85.) illetve Kincses (45.) Páling (46.)
Sárga lap: Hlagyvik (58.)
Jók: Sullivan illetve Keller, Kincses

A Ferencváros kezdett aktí­vabban, s a Rába csak úgynevezett kontra-akciókkal kí­sérletezett. Helyzetük is a vendégeknek teremtődött előbb, azt azonban Fonnyadt kihagyta. A 11. percben Mörtel megszerezhette volna első őszi gólját, de 12 méterről nem tudta eltalálni Józsa kapuját. Az enyhe vendégfölény közepette a frissen igazolt amerikai csatár, Sullivan a Rábának szerzett vezetést. Egyedül kiugorva a kifutó Józsa mellett a bal sarokba bombázott. Történelmi amerikai gól a magyar NB I-ben (1:0). Ezzel több mint 400 perc gólképtelensége után szereztek gólt a győriek. Ezután a vendégek támadtak többet, játékukból azonban hiányzott a frissesség, és még gólhelyzetet sem tudtak teremteni. A félidő utolsó perce végül mégis csak meghozta a fővárosiak számára az egyenlí­tő gólt. A kapu elé í­velt labdát Preszeller éppen a középen álló Kincseshez továbbí­totta, s a ferencvárosi középpályás a jobb felső sarokba lőtt (1:1).

Góllal kezdte a vendégcsapat a második félidőt. Baloldali szöglet után az üresen hagyott Páling 8 méterről fejelt a kapuba (1:2). Ezután a vesztésre álló Rába ETO támadott többet, de játéka nélkülözött minden elképzelést, s í­gy különösebb veszélyt nem jelentett a vendégek kapujába. A 85. percben Hajszán 18 méteres lövése Pintéren megpattanva a jobb sarokban kötött ki (2:2).

16. Csepel 13 – 8 5 7-19 8

6 gólos: Dzurják (Ferencváros), Jován (MTK-VM), Bácsi (Ú. Dózsa)
5 gólos: Scha:ffer, Csertői (mindkettő Haladás VSE), Balog T. (MTK-VM), Lovász (PMSC)
4 gólos: Bérczy (PMSC), Handel (Rába ETO)