1989.XI.8. Ferencváros – Veszprém 4-1

Egyoldalú, izgalmaktól mentes találkozót ví­vott az Üllői úton a Ferencváros és a Veszprém. A hazai győzelem nem sokáig forgott veszélyben.

Ferencváros – Veszprém 4:1 (2:0)
Üllői út, 7.000 néző, V: Bognár

Ferencváros: Józsa – Simon, Pintér, Limperger (Fonnyadt 73.), Keller – Szeibert, Bánki, Kincses – Páling (Kiss 80.), Wukovics, Keresztúri

Veszprém: Végh – Mónos, Bimbó, Sánta, Szécsi – Csomai, Bognár, Csí­k – Rugovics, Horváth L. (Augustino 90.), Medics (Perger 67.)

Gól: Szeibert (20.), Kincses (45.), Keresztúri (64.), Wukovics (73.) illetve Rugovics (70.)
Sárga lap: Sánta (17.)
Jók: Simon, Szeibert, Kincses illetve Rugovics

Az Üllői úti találkozó előtt Glázer Róbert, a veszprémiek vezetőedzője panaszkodott csapata sorozatos döntetlenjei miatt, mivel a hárompontos rendszerben a pontosztozkodás kevés az előrébb jutáshoz. Szerdán viszont alighanem kiegyezett volna egy ilyen eredménnyel, de erre együttesének kevés esélye volt. Igaz, a mérkőzés elején a Veszprém is vezetett egy-két támadást, ezekből azonban legfeljebb Csí­k távoli lövését lehet veszélyesnek nevezni, de Józsa akkor is jó helyen állt, kiöklözte a labdát. A 20. percben olyan hibát vétettek a vendégek, amelyet csak szerencsével lehet büntetlenül megúszni. A védők ügyetlenkedése nyomán Limperger Szeiberthez továbbí­tott, és a középpályás lesgyanús helyzetben elhúzta Végh mellett a labdát, majd az üres kapuba továbbí­tott (1:0). A félidő hátralévő részében leginkább Bánki hí­vta fel magára a figyelmet bátor, de kissé pontatlan távoli lövéseivel. A vendégeknél a jugoszláv Medics ugorhatott ki egyedül a ferencvárosi hátvédek gyűrűjéből, de ahelyett, hogy bevitte volna a labdát a büntetőterületre, messziről Józsa kezébe emelt. A 39. percben Páling fejelt három méterről mellé, majd amikor már mindenki a szünetet várta, Kincses eredményesen fejezte be hosszú szólóját (2:0).

Fordulás után nem sokkal a veszprémiek előtt adódott í­géretes helyzet egy beadás nyomán, de ez kihasználatlanul maradt. Az 59. percben Wukovics fejese szinte gólnak látszott, de Végh nagyszerűen rugaszkodott el, és a jobb sarok előtt megfogta a labdát. A következő ferencvárosi találatra a 64. percig kellett várni: nagyszerű kombináció végén Páling labdáját Keresztúri lőtte a veszprémi kapuba (3:0). Nem sokkal később Limperger hibázott, és Rugovics egyedül sétálhatott a 16-oson belülre, majd a kifutó Józsa mellett szépitett (3:1). A bekapott gól ellenére a hazaiak helyenként ügyes kombinációkkal, végig fölényben játszottak, s ez újabb találatot eredményezett. A 73. percben Szeibert í­velését Wukovics befejelte (4:1).

Glázer Róbert: – Ebben a bajnokságban először kaptunk négy gólt. Gratulálok a Fradinak!

7 gólos: Bácsi (Ú. Dózsa)
6 gólos: Dzurják (Ferencváros), Jován (MTK-VM)
5 gólos: Schaffer, Csertői (mindkettő Haladás VSE), Balog T. (MTK-VM), Lovász (Pécsi MSC)
4 gólos: Bérczy (Pécsi MSC), Handel (Rába ETO), Claude (Vasas)