1989.XII.3. MK, MTK-VM – Ferencváros 3-0

A fagyos időben az MTK-VM játékában volt több fagyálló, motorja a második félidőben sokkal jobban pörgött, a Ferencváros hitehagyott társaság benyomását keltette.

MTK-VM – Ferrencváros 3:0 (0:0)
Hungária krt., 4.500 néző, vezette: Huták

MTK-VM: Zsiborás – Talapa, Hí­res, Hahn, Szalai – Horváth Cs., Lőrincz, Huszák (Kaldenecker 82.) – Komódi (Kékesi 51.), Balogh G., Pölöskei

Ferencváros: Józsa – Simon, Pintér, Keresztúri, Keller (Bús 14. p.) – Szeibert, Bánki, Kincses – Páling, Wukovics (Dzurják 60.), Fonnyadt

Gól: Balogh G. (55., 68.), Talapa (86.)

Az első játékrészben mindkét oldalon azonos számú helyzet adódótt. így például a 17. percben egy MTK-VM akciónál 80 métert haladt a labda előre úgy, hogy a Ferencvárosiak csak nézték annak útját, végül Balogh G. 17 méterről alig lőtt fölé. Erre Szeibert adott veszélyes választ, egy csel után kevéssel hibázta el a bal alsó sarkot. Később kiderült, hogy Wukovicson úszott el a ferencvárosiak továbbjutása. A középcsatár a 36. percben az üres kapu előtt addig cselezett, amí­g elpöckölték előle a labdát, majd fordulás után, az 54. percben először 5 méterről a kapusba lőtt, majd a visszapattanó labdát föléemelte. Innentől már csak az MTK-VM volt pályán, az 55. percben egy Józsáról kiperdült labdát Balogh hat méterről a bal felső sarokba bombázott, aztán a 68. percben sakk-matt helyzet elé került a vendégvédelem, s Pölöskei beadását ismét Balogh értékesí­tette. Röviddel a lefújás előtt a kegyelemdöfést Talapa lesgólja adta meg.

Az egyetlen fővárosi mérkőzésen a kupa történetének két legtöbbször a fináléba jutott csapata, az MTK-VM és a Ferencváros mérte össze tudását. Érdekesség, a nyolc napon belül harmadik alkalommal néztek egymással farkasszemet, az MTK-VM csakúgy mint a bajnoki összecsapáson, ezúttal is 3:0 arányban diadalmaskodott. Mivel a kupa-erőpróba szerdai első felvonása az Üllői úton 0:0-ra végződődtt, a kék-fehérek 3:0-ás összesí­téssel búcsúztatták a folytatástól a legutóbbi döntőben részt vett, ezüstérmes Ferencvárost.