1990.III.24. Ferencváros – DVSC 3-1

A történetének talán leggyengébb összeállí­tásában pályára lépő Ferencváros vesztett mérkőzést fordí­tott a maga javára vitathatatlanul lelkes játékával. Ezzel talán orvosságot adtak visszérgyulladással betegeskedő edzőjüknek, Rákosi Gyulának. Persze ez a Fradi még nem az a Fradi, de a lelkesedés mindenképpen dicséretet érdemel.

Súlyos szombathelyi fiaskója – 0:4 – után kötelező a javí­tás a Ferencvárosnak a Debrecen ellen.

Rákosi Gyula edző még mindig visszérgyulladással bajlódik, í­gy most is Albert Flórián szakosztály igazgató ül a kispadon.

– Újabb kudarcot nem engedhetünk meg magunknak. Igaz, hogy különböző okok miatt a fél csapatunk hiányzik, mégis győzelmet várok.

Ferencváros – Debreceni VSC 3:1 (0:0)
Üllői út, 15.000 néző, v: Varga L.

Ferencváros: Józsa – Nagy S., Telek, Vaszil, Keller – Nagy Zs., Szeibert, Kincses – Páling (Kiss 71.), Dzurják, Fonnyadt

Debreceni VSC: Mező – Plókai, Nagy L., Szücs, Balogh – Moldván, Rostás (Csiszár 73.), Sándor, Váncsa – Dan (Márton 80.), Tulba

Gól: Szeibert (80., 86.), Dzurják (70.) illetve Vancsa (60.)
Sárga lap: Keller (65.) illetve Balogh (28.), Moldván (54.), Tulba (76.)
Jók: Szeibert, Fonnyadt illetve Mező

Furcsa mérkőzést vivott egymással az FTC és a DVSC. Meg lehet kockáztatni a meglepő kijelentést: ha a vendégek a 60. percben nem szereznek vezetést Vancsa csodálatosan szép góljával, akkor a Ferencváros soha nem paprikázódik fel, s valószinüleg békés 0:0-lal ér véget a találkozó. A zöld-fehérek egy órán át olyan játékot mutattak be, amellyel még az NB III. mezőnyéből sem tüntek volna ki. Igaz, a megszokott csapat nagy része sérülések vagy sárga lapok miatt hiányzott, ám ez a teljesitmény mégis csak méltatlan volt a patinás ferencvárosi hagyományokhoz. Csupán Fonnyadt élénk megmozdulásai jelentettek némi felüdülést a sivárságban. A vendégek igen okosan védekeztek, s már a 8. percben gólt szerezhettek volna, ha az előretörő Szücs teljesen tiszta helyzetben 7 m-ről nem Józsa lábába, hanem az üresen tátongó hálóba vágja a labdát. Már az első félidő vége felé megszólalt az “ébresztő” szövegü Fradi-kórus, de ekkor ennek még nem volt semmi hatása.

A 60. percben Vancsa három cselt csinált, majd 18 m-ről ballal a jobb sarokba bombázott (0:1). Ha a közönség kórusára nem is, de erre a találatra felébredtek a hazaiak, s furcsa módon, éppen a már lecseréléséhez készülődő Dzurják lövésével egyenlitettek. A 70. percben az addig elkeseritően játszó Fradi-center Szeibert szabadrugását berohanva, előrevetődve fejelte a bal sarokba (1:1). Ezután már NB I-es szinten futballozott a Fradi, a Debrecen pedig látványosan összeomlott. A 80. percben a mezőny legjobbja, Szeibert 18 m-ről óriási erővel bombázott egy szabadrugást a jobb felső sarokba (2:1), majd nyolc perccel később ismét csak Szeibert kigyózott át a teljes debreceni védelmen, s 5 m-ről Mező mellett a hálóba helyezett (3:1). A labdába még Dzurják is beleért, de a gólszerző természetesen Szeibert volt.

Albert Flórián – aki a beteg Rákosi Gyulát helyettesí­tette: – Azért érdekes játék a labdarúgás, mert kiszámí­thatatlan. A csapat minden tagját dicsérem, mert fordí­tani tudott. í­gy 270 percers góliszonyunknak vége szakadt, ezért külön is értékes ez a 3 pont.