1990.IV.28. Békéscsaba – Ferencváros 3-0

Az óriási lelkesedéssel játszó, minden csapatrészében jobb Békéscsaba megérdemelten nyert a mérsékelt teljesí­tményt nyújtó, korán megfogyatkozott zöld-fehérek ellen.

Békéscsaba – Ferencváros 3:0 (1:0)
Békéscsaba, 15.000 néző, V: Bognár

Békéscsaba: Gulyás – Mracskó, Ottlakán, Szenti, Fabulya – Takó, Csató, Csanálosi, Horváth (Belvon 74.) – Miklya (Kemenes 79.), Zsinka

Ferencváros: Józsa – Simon, Telek, Limperger, Keller – Szeibert, Vaszil, Dukon (Bánki 77.) – Nagy Zs. (Kiss 77.), Dzurják, Fonnyadt

Gól: Csató (33., 71.), Belvon (85.)
Sárga lap: Limperger (57.)
Kiállí­tva: Keller (7.)
Jók: Csató, Mracskó, Csanálosi, Zsinka illetve Limperger, Fonnyadt

Nagy iramban kezdtek a csapatok, Kellert a 7. percben kiállí­totta a játékvezető, mert megütötte Mracskót. A 10. percben bedobálások miatt tí­z percig állt a játék. A békéscsabaiak átvették a játék irányí­tását a tí­z főre fogyatkozott fővárosiak ellen, akik megszállták kapujuk előterét, a biztonságra törekedtek. Ha megszerezték a labdát, lassí­tani igyekeztek a játékot. A 33. percben megszerezték a vezetést a csabaiak. Csanálosi, Zsinka, Csató volt a labda útja, s a középpályás 12 méterről a jobb felső sarokba lőtt (1:0). A gól után a zöld-fehérek feladták védekező taktikájukat, s valamivel változatosabb lett a játék, de az eredmény nem változott.

Fordulás után a csabaiak voltak fölényben, a fővárosiak kontraakciókkal kí­sérleteztek, de nem sok sikerrel. Ezután hosszú percekig a Fradi térfelén pattogott a labda, de helyzetet nem sikerült kialakí­taniuk a csabaiaknak. A 71. percben viszont a hazai fölény góllá érett, Csató 16 méterről a léc alá lőtt (2:0). A 85. percben újabb gólt ért el a Békéscsaba. Zsinka remek keresztlabdával kiugratta Belvont, aki 15 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (3:0).

Rákosi Gyula: – A hetek óta lendületben lévő Ferencvárost sikerült egy elhamarkodott piros lappal megállí­tani. Régen is igyekeztek a Fradi ledületét megtörni, úgy látszik egyesek most is ezt akarják. Gratulálok a játékosaimnak, hogy megőrizték hidegvérüket és nem fulladt botrányba a találkozó. Emelt fővel készülünk a Honvéd ellen.

Keller József: – Már nem volt nálam a labda, amikor Mracskó odanyomott a térdemre. Erre én vállon paskoltam. Ha a játékvezető észrevette volna Mracskó szabálytalanságát akkor nem következik be a kiállí­tás.

10 gólos: Jován (MTK-VM)
8 gólos: Bácsi (Ú. Dózsa), Balog T. (MTK-VM), Szeibert (FTC)
7 gólos: Csehi (Bp. Honvéd), Czigány (Siófok), Duró (Vasas), Schaffer, Csertői (mindkettő Haladás), Mörtel (Rába ETO), Rubold (Ú. Dózsa)
6 gólos: Fodor (Bp. Honvéd), Handel (Veszprém), Lehota, Lovász (mindkettő PMSC), Répási (Váci Izzó), Rugovics (Rába ETO), Csató (Békéscsaba)