1990.IX.1. DVSC – Ferencváros 0-2

Sokáig egyenrangú ellenfél volt a két csapat, de a hazai együttes a mindenáron döntetlenre való játszással nem tudta tartani a kitűzött célt, s a Ferencváros az utolsó negyedórában mutatott játékával megérdemelten győzött.

Debrecen – Ferencváros 0:2 (0:0)
Debrecen, 15.000 néző, V: Lázin

DVSC: Mező – Balogh, Plókai, Nagy, Szilágyi – Moldván, Sándor, Vancsa, Csiszár – Tulba, Horváth (Rostás 71.)

Ferencváros: Józsa – Simon, Telek, Limperger, Keller – Bánki, Topor, Patkós – Nagy Zs. (Páling 15.), Szenes, Fonnyadt (Vanicsek 85.)

Gól: Szenes (70. p.), Páling (89.)
Sárga lap: Szilágyi (35.), Csiszár (72.), Plókai (88.) illetve Patkós (28.), Topor (76.), Telek (82.)
Jók: Balogh, Nagy, Vancsa illetve Simon, Keller, Limperger, Topor, Szenes

Ferencvárosi zűrzavarral kezdődött a debreceni mérkőzés, a kezdés előtt hét Fradi-szurkolót vett őrizetbe a rendőrség, és egy könnygázbombát is elkoboztak.

A rendkí­vül nagy hőségben szinte nekiestek egymásnak a csapatok, gyors iramban és ritmusban játszottak, a szépség hiányzott, a lelkesedés annál inkább megvolt. A 17. percben Topor 18 méterről a felső kapufát találta el, majd egy perc múlva a szőke középpályás ismételt, de Mező védett. A 23. percben a hazai csapat legnagyobb helyzete maradt ki: Tulba középen a 16-oson belül egyedül kapta a labdát, kapura emelt, de Józsa bravúrral kitornászta. Ezt követően Páling 8 méterről leadott nagy erejű lövését védte Mező. A félidő közepe táján lényegesen csökkent a játék irama, inkább védekező taktikát választottak a csapatok, ritkán jutottak el a kapu elé. A félidő befejezése előtt volt két izgalmas pillanat, az egyik oldalon Csiszár kapásból fölé lőtt, a másikon pedig Topor hibázott.

A második félidő igen csendesen folytatódott az elsőhöz képest, s a 70. percben váratlanul gólt szerzett a Ferencváros. Egy baloldali beadást Szenes a 16-os vonalánál középen kapta, és fordulásból a jobb alsó sarokba vágta a labdát (0:1). A debreceni csapat az egyenlí­tés reményében többet támadott, de több rés is maradt a védelmén, s a pontosabban adogató ferencvárosiak helyzeteik sorát teremtették. Szenes fejesét kapufára tolta Mező, majd megkaparintotta a labdát, a másik oldalon Rostás két szabadrúgása akadt el a sorfalban. A 89. percben Topor középen megiramodott egy hosszan előrevágott labdával, Mező a 16-os vonaláig kifutott, de nem tudta megszerezni a labdát, s a debreceni védők közül Páling kilépve a 16-osról az üres kapuba gurí­tott (0:2).

16. Videoton-Waltham 3 – – 3 1- 6 0

3 gólos: Marozsán (Siófok), Galaschek (Vasas), Szenes (Ferencváros), Váczi (Tatabánya), Gregor (Bp. Honvéd)
2 gólos: Fonnyadt (Ferencváros), Vancea (Bp. Honvéd), Simon T. (Tatabánya), Füle (Vác), Tóth (Rába ETO), Apró (Szeged)