1990.V.12. Ferencváros – Rába ETO 1-1

Az egyik zöld focizott, a másik otthon volt

Összességében igen gyenge mérkőzés ért véget pontosztozkodással, s bár a ferencvárosiak közelebb álltak a győzelemhez, ilyen csatárjátékkal még a magyar NB I-ben sem lehet nyerni. A győrieknél leginkább a kapus Boros hí­vta fel magára a figyelmet bátor és jó kifutásaival.

Ferencváros – Rába ETO 1:1 (1:0)
Üllői út, 13.000 néző, V: Plasek

Ferencváros: Józsa – Nagy S., Simon, Limperger, Keller – Vaszil (Dukon 46.), Szeibert (Bánki 76.), Kincses – Nagy Zs., Dzurják, Fonnyadt

Rába ETO: Boros – Csikós, Pecsics, Urbányi, Preszeller – Sziffer (Kiss Zs. 78.), Bücs, Freppán, Somogyi – Sallói (Ördög 78.), Farkas

Gól: Limperger (2.) illetve Farkas (83.)
Sárga lap: Freppán (33.)
Jók: Limperger, Nagy S. illetve Boros

Gólfesztiválnak í­gérkezett, aztán szép lassan unalomba fulladt a Ferencváros és a Rába ETO találkozója az Üllői úton. A sok csalódás ellenére is kitartó és lelkes FTC-hí­vők már a 2. percben örülhettek, miután Limperger a 16-os sarkáról hatalmas, védhetetlen bombát eresztett a bal sarokba (1:0). A lelkesedés aztán hamar alábbhagyott, s újabb rohamok helyett a hazaiak átengedték a teret a győrieknek, akik az első félidőben nem tudták kihasználni az ellenfél védelmi megingásait. A 12. percben Preszeller, a 31.-ben pedig Bücs lőtt az égbe jó helyzetből. A félidőben a Rába egyetlen komolyabb egyenlí­tési lehetőségét Sallói lehetősége jelentette, a csatár 7 méteres fejesét Józsa remek reflexszel hárí­totta.

Térfélcsere után a pénztárszalag-dobáló kapu előtt folytatták a vendégek, de ez a szokásoktól eltérően semmiféle gondot nem okozott számukra. A ferencvárosi támadások ugyanis veszélytelenek, szintelenek voltak, a csatárok elbújtak a védősorban. Ebben a játékrészben kevés esemény történt a pályán, a hazaiak legveszélyesebb akcióját Kincses fejezte be jó lövéssel, Boros azonban megfogta a labdát. Úgy tűnt, ezzel a gyenge teljesí­tménnyel is megszerezheti a három pontot a Ferencváros, a győriek azonban nem adták fel, s a 83. percben Farkas lövése Józsa kezét érintve a bal sarokban kötött ki (1:1).

9 gólos: Balog T. (MTK-VM)
8 gólos: Bácsi, Rubold (Ú. Dózsa), Fodor (Bp. Honvéd), Szeibert (FTC)
7 gólos: Csehi (Bp. Honvéd), Csertői, Scha:ffer (Haladás), Czigány (Siófok), Duró (Vasas), Handel, Rugovics (Veszprém), Lovász (PMSC), Mörtel (Rába ETO), Pölöskei (MTK-VM)