Közepes színvonalú, de jó iramú mérkőzésen nyert a szerencsésebb Ferencváros.

Tatabánya: Markó – Vincze (Csapó 57.), Udvardi, Szalma, Dobesch – P. Nagy, Járfás, Domonics – Kanyok, Plotár (Klausz 14.), Szekeres

Ferencváros: Józsa – Simon, Telek, Limperger, Keller – Bánki (Albert 80.), Vaszil, Kincses – Nagy Zs., Dzurják, Fonnyadt

Gól: Szekeres (30. p.) illetve  Dzurják (25.), Kincses (46.)
Sárga lap: Vincze (44.), Szalma (67.) illetve Telek (66.)
Jók: Udvardi, Szalma, Klausz, Domonics illetve Telek, Kincses, Fonnyadt

A mérkőzés előtt kiderült, hogy Szentmihályi változtatott a tervezett csapaton, Klausz és Lázár a kispadon foglalt helyet, míg Vincze és Plotár kezdőember lett. A nyitányban rögtön Józsának volt egy kis feladata, mert Domonics éles lövését kellett kiöklöznie. A 11. percben Bánki jó átadása után Fonnyadt kapásból lőtt kapura, Markó azonban háritott. Két perc múlva Simon Plotárral csapott össze ugy, hogy a tatabányai csatárt le kellett cserélni. A 19. percben Domonicsot letalpalta Simon, az ujabb eseményt a 22. percben Dobesch kapufája jelentette. Három perccel később mégis a másik oldalon esett a gól. A 25. percben jobboldali szöglet után a védők röviden szabadítottak fel, Bánki a jobb összekötő helyén, lesgyanús helyzetben Dzurják elé adott, aki 12 méterről a kapu jobb oldalába helyezett (1:0). Öt perc múlva Járfás, Kanyok, Szekeres volt a labda útja, amikor a balszélső a középcsatár helyéről bődületes gólt lőtt a bal alsó sarokba (1:1). A 42. percben Limperger próbált a Fradinak előnyt szerezni, de lövését védte Markó.

A szünet utáni első percben viszont ujból rezdült a tatabányai háló: Kincses juttatta vezetéshez az FTC-t (1:2). A gól után az 58. percben Szalma beadását Kanyok 3 méterről fölé fejelte, így elmaradt az egyenlítés. A 71. percben Fonnyadt beadását Dzurják senkitől sem veszélyeztetve mellé fejelte.

10 gólos: Jován (MTK VM)
8 gólos: Bácsi (U. Dózsa), Balog T. (MTK VM), Fodor (Bp. Honvéd), Szeibert (FTC)
7 gólos: Csehi (Bp. Honvéd), Csertői (Haladás), Czigány (Siófok), Duró (Vasas), Lovász (PMSC), Mörtel (Rába ETO), Pölöskei (MTK VM), Rubold (U. Dózsa), Rugovics (Veszprém), Schaffer (Haladás)

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

Ez a weboldal az Akismet szolgáltatását használja a spam kiszűrésére. Tudjunk meg többet arról, hogyan dolgozzák fel a hozzászólásunk adatait..