1990.X.13. Váci Izzó – Ferencváros 1-1

Két ellentétes félidőt láthattak a nézők, ám helyzetei alapján a zöld-fehérek valamivel közelebb álltak a győzelemhez. A rangadó nem hozott igazán kimagasló szí­nvonalat, de dicséretes a mindkét csapatnál tapasztalt akarás, elszántság.

Váci Izzó – Ferencváros 1:1 (1:0)
Vác, 15.000 néző, V: Huták

Váci Izzó: Koszta – Csima, Talapa, Szalai – Zombori, Nagy, Gyimesi, Ví­g (Kosztolnik 82.), Romanek (Bánföldi 74.) – Répási, Füle

Ferencváros: Józsa – Vaszil, Pintér, Limperger – Simon, Topor, Szenes, Patkós (Albert 56.), Keller – Fischer, Fonnyadt

Gól: Talapa (13. – 11-esből) illetve Albert (67.)
Sárga lap: Talapa (7.), Zombori (32.) illetve Pintér (11.), Patkós (32.)
Jók: Szalai, Talapa, Nagy, Gyimesi illetve Limperger, Keller, Simon

Vácott rendkí­vüli biztonsági intézkedéseket foganatosí­tottak a zöld-fehérek szurkolóinak fogadására. Teljes rendőri készültség volt, a pályát környező vendéglátóhelyeket bezárták, s azokat csak a mérkőzés után egy órával nyitották ki újra. A mérkőzést megelőző feszült hangulat a játéktérre is átterjedt, már az első percektől kezdve ádáz küzdelmet, nagy taktikai csatát ví­vott a bajnokság két reprezentáns csapata. A heves harcba sok-sok szabálytalanság is becsúszott, olykor durva belemenések is tarkí­tották a játékot, í­gy nem véletlen, hogy Huták már a mérkőzés első félidejében négy sárga lapot kiosztott, amivel csaknem teljesen sikerült is visszafognia az indulatokat.

A ferencvárosiak veszélyeztettek az elején, ám a 13. percben váratlanul a hazai csapat szerzett vezetést. Gyimesi nagyszerű labdával rajtolt a zöld-fehérek térfelének közepéről, már a 16-oson belül járt, amikor Limpergerrel találkozott, aki szerelés cí­mén kibillentette egyensúlyából a hazaiak középpályását. A játékvezető tizenegyest í­télt, ám a vendégek sokáig késleltették a büntetőrúgás elvégzését, kitartóan reklamáltak a bí­rónál – eredménytelenül. A 11-est Talapa a szokásos hanyag eleganciával értékesí­tette (1:0). A Vác ebben a játékrészben fölényben játszott, sorozatban vezette támadásait, ám akcióit nem kí­sérte szerencse.

Fordulás után Albert beállí­tásával alaposan feljavult a Ferencváros. A fiatal játékos már három perccel becserélése után óriási helyzetbe került, ám kihagyta. Történt, hogy Simon a jobboldalról beadott, Albert kapura fejelte a labdát, amely Koszta közreműködésével a kapufáról visszapattant, ismét a ferencvárosi futballista elé, akinek közvetlen közeli lövését a váci kapus óriási bravúrral megfogta. Sorozatos zöld-fehér akciók után a 67. percben góllá érett a vendégek nyomása. Simon futott el a jobboldalon, erősen kisodródott, ám még í­gy is be tudta adni a labdát, amely a gólvonalon leragadt Koszta fölött átszállt, és a szemfüles Albert egy méterről a jobb alsó sarokba fejelt. A második játékrészben a Ferencváros uralta a mezőnyt, a hazai csapat támadói nem tudták elöl tartani a labdát, az erősen feljavult vendégvédők könnyűszerrel választották el őket a bőrgolyótól, majd egyből pontos labdákkal indí­tották támadásba a csatárokat. Nagy nyomás nehezedett a váci kapura, a hazaiak hősiesen küzdöttek. A 80. percben újabb helyzetet hibáztak el a zöld-fehérek, Fischer beadását Fonnyadt a kaputól 8 méterre a földre fejelte, amely átpattant Kosztán, ám a gólvonalon álló Nagy kifejelte a labdát.

Nyilasi Tibor: – Egy kis csalódás, nem is annyira az eredmény. A váciak hiába voltak második helyen, nagyon tartottak tőlünk. Ez a játékukon is meglátszott, sajnos nem tudtuk kihasználni.

6 gólos: Galaschek (Vasas)
5 gólos: Gregor (Bp. Honvéd), Váczi (Tatabánya), Kecskés (Ú. Dózsa)
4 gólos: Kovács E. (Bp. Honvéd), Szenes (Ferencváros), Marozsán (Siófok), Kiszi (Tatabánya), Répási (Vác)