1990.XI.10. Veszprém – Ferencváros 2-1

Az első félidőben eléggé lanyha iramú, izgalommentes játékot láthatott a közönség. Fordulás után a zöld-fehérek tizenegyesből elért gólját követően nagyobb sebességre kapcsolt a két csapat. Keményebb lett a játék, miközben a bí­ró többször is fölöslegesen osztogatta a sárga lapokat, s ez nem tett jót sem a játéknak, sem a két csapatnak. Végül is a minden tekintetben jobb veszprémiek az utolsó húsz percben nyújtott gólratörőbb – igaz, ekkor a ferencvárosiak csak tí­z emberrel játszottak – játékukkal rászolgáltak a győzelemre.

Veszprém FC – Ferencváros 2:1 (1:0)
Veszprém, 8.000 néző, V: Molnár I J.

Veszprém: Végh – Bognár, Bimbó, Csí­k, Szécsi – Csomai, Szeibert, Kelemen – Rugovics (Kocsis 88.), Plotár, Claude (Süle 67.)

Ferencváros: Józsa – Vaszil, Lipcsei, Limperger, Keller – Topor, Bánki (Wukovics 46.), Keresztúri, Szenes (Patkós 46.) – Fischer, Dukon

Gól: Rugovics (27.), Csí­k (64.) illetve Fischer (54. – 11-esből)
Sárga lap: Bimbó (58.), Csí­k (62.) illetve Limperger (20.), Bánki (33.), Fischer (62.), Dukon (82.), Lipcsei (85.)
Jók: Bognár, Csí­k, Szeibert, Rugovics illetve Keller, Topor, Keresztúri

Óvatosan kezdtek a csapatok, az 5. percben a lesre játszó védők közül Szeibert kilépett, a baloldalon futó Claude elé tálalt, aki Józsával szemben nem találta el a labdát. Később enyhe zöld-fehér fölény alakult ki, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. Váratlanul szerzett gólt a veszprémi gárda a 27. percben: Szeibert mesteri labdával szöktette a baloldalon futó Claude-ot, aki néhány méteres sprint után középre adott, s a berobbanó Rugovics az ötösről védhetetlenül vágta a kapu a labdát (1:0). A gólt követően erőteljesen rákapcsoltak a ferencvárosiak, de változatlanul nem tudtak helyzeteket teremteni.

A második félidőt szintén a vendégek kezdték nagyobb lendülettel. A 48. percben Patkós kapu elé í­velt labdáját Végh az ötösön ütötte el a fejelni készülő Wukovics elől. Nem sokkal utána Keller lapos lövését tornászta szögletre a veszprémi kapus. Az 54. percben Keresztúri a 16-oson belül ütközött Bimbóval, a játékvezető tizenegyest adott. Ezt Fischer a kapu baloldalába lőtte (1:1). Egyre élénkebb, izgalmasabb lett a játék. Az 58. percben Bimbó meglökte Patkóst, aki rosszul esett. Kiugrott a válla, a mentők kórházba szállí­tották, de felkötött karral a csapattal hazatért. A tí­z emberrel játszó Ferencvárosnak ezután megtört a lendülete, a veszprémiek vették át a kezdeményezést. A 64. percben az első hazai szögletnél Csomai beí­velt labdáját a védők közé berobbanó Csí­k védhetetlenül fejelte a léc alá (2:1). Nagyon izgalmasan alakult a hajrá, veszprémi rohamok közepette előbb Rugovics, majd kétszer Süle szalasztott el óriási gólszerzési lehetőséget.

Nyilasi Tibor: – Veszprémben megtorpant a csapat, a kupamérkőzés és körí­tése után kicsit „gödörbe” kerültek a fiuk. Egy rangadónak tünő mérkőzést – Patkós korai kiválása miatt – tiz emberrel, de emelt fővel veszí­tettünk el.

16. Bp. Volán 13 3 – 10 13-29 6

7 gólos: Fischer (Ferencváros), Váczi (Tatabánya)
6 gólos: Galaschek (Vasas)
5 gólos: Gregor (Bp. Honvéd), Kecskés (Ú. Dózsa), Füle (Vác), Plotár (Veszprém)
4 gólos: Miklya (Békéscsaba), Kovács E. (Bp. Honvéd), Szenes (Ferencváros), Belansky (PMSC), Mörtel, Freppán (Rába ETO), Marozsán (Siófok), Kiszi (Tatabánya), Répási (Vác), Szeibert (Veszprém)