1990.XI.17. Ferencváros – Békéscsaba 4-0

Könnyedén, felszabadultan játszhatott a Ferencváros, ez azonban nagyrészt a békéscsabaiak érdeme. A vendégeknél egyedül a kapus Gulyás nyújtott elfogadható teljesí­tményt, játékostársai neki köszönhetik, hogy elkerülték a még megalázóbb vereséget az Üllői úton.

Ferencváros – Békéscsaba 4:0 (3:0)
Üllői út, 12.000 néző, V: Bay

Ferencváros: Józsa – Lipcsei, Pintér, Limperger – Vaszil, Topor (Szenes 59.), Keresztúri, Keller – Nagy Zs., Fischer, Báder (Fonnyadt 73.)

Békéscsaba: Gulyás – Pápa, Ottlakán, Szenti, Zahorán – Takó (Belvon 70. p.), Csató, Csanálosi, Horváth – Árgyelán (Major S. 70.), Nagy I.

Gól: Fischer (5., 30.), Báder (19.), Lipcsei (60.)
Sárga lap: Fischer (24.) illetve Pápa (23.), Takó (48.)
Jók: Lipcsei, Pintér, Topor, Keresztúri, Keller, Fischer illetve Gulyás

Kellemesen csalódhattak a ferencvárosiak a szombati, Üllői úti mérkőzésen. A házigazdák ugyanis nehéz küzdelemre készültek a békéscsabaiak ellen, ám a vendégek mindent megtettek azért, hogy a zöld-fehér hí­vek kitűnően szórakozzanak. Már az 5. percben gólpasszal felérő hazaadással ajándékozta meg Horváth Fischert, a ferencvárosi csatár ezt meghálálta, s 8 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (1:0). A békéscsabai hátvédek a továbbiakban sem hagytak fel Gulyás kapus bosszantásával, s a 19. percben tétlenül szemlélték azt is, amikor Báder 7 méterről befejezett egy mintaszerű akciót (2:0). Ezután már csak az volt a kérdés, mikor jutnak ismét középkezdéshez az udvarias látogatók, a Ferencváros pedig könnyedén játszadozott. De hogy a hazaiak egészen a 30. percig mégsem növelték tovább előnyüket, az kizárólag Gulyás érdeme volt. Ekkor azonban a békéscsabai kapus is tehetetlen volt, miután Fischer 8 méterről védhetetlenül a kapu jobboldalába helyezett (3:0). Az indiszponált békéscsabaiaknak semmi nem sikerült, legnagyobb helyzetüket Horváth hagyta ki, aki egyedül törhetett kapura, de a labdát Józsa kezébe helyezte.

A folytatás már csak formalitás volt, de a hazaiak továbbra is kihasználták a békéscsabai védelem hibáit, a 47. percben ismét csak Gulyáson múlt, hogy Topor 17 méteres lövése nem akadt be a léc alá. A 60. percben Lipcsei kapott jó labdát Szenestől, az ifikorból épphogy kiöregedett ferencvárosi védő 17 méterről a kapu jobboldalába bombázott (4:0). A 66. percben szépí­thettek volna a csabaiak, Csató ugyanis kitűnő indí­tással ugrott ki a jobbösszekötő helyén, mintegy 40 méterről elgurí­totta a labdát a rossz ütemben kifutó Józsa mellett, Fischer azonban hatalmas, tőle ritkán látható vágtával még a gólvonal előtt tisztázott (Fischer: – Miután én ragadtam bent lesen, kötelességemnek tartottam a labda után loholni. Örülök, hogy még elértem). A válaszra nem kellett sokáig várni, a következő támadásból Keresztúri lőtt nagy kapufát, a kipattanó labdát pedig Szenes Gulyásba vágta. Az utolsó percekben Szenes két lövése is kishí­ján gólt eredményezett, a ferencvárosi középpályás egyszer a felső lécet, egyszer pedig a bal kapufát találta el.

6 gólos: Galaschek (Vasas)
5 gólos: Gregor (Bp. Honvéd), Belansky (PMSC), Kecskés (Ú. Dózsa), Füle (Vác), Plotár (Veszprém)
4 gólos: Miklya (Békéscsaba), Kovács E. (Bp. Honvéd), Szenes (Ferencváros), Mörtel, Freppán (Rába ETO), Marozsán (Siófok), Kiszi (Tatabánya), Répási (Vác), Szeibert (Veszprém)