1990.XI.3. Ferencváros – Bp. Volán 1-0

TFU_19901203_Zs_000-0026A Ferencváros megérdemelten nyert, igaz, hogy lesgyanus helyzetből érték el győztes találatukat, egy szabályos góltól és egy 11-estől viszont megfosztotta őket Vágner játékvezető.

Ferencváros – Volán 1:0 (0:0)
Üllői út, 10.000 néző, V: Vágner

Ferencváros: Szeiler – Pintér – Lipcsei, Limperger – Topor, Bánki, Kereszturi, Keller – Albert (Szenes 5.), Fischer, Fonnyadt

Volán: Gáspár – Schneider, Urbán, Szöllősi, Arató – Harasztia (Kenesei 57.), Szabó S., Simon A., Varga J. – Balogh (Farkas 36.), Kajdy

Gól: Kereszturi (53.)
Sárga lap: Pintér (48.), Bánki (78.) illetve Arató (20.), Urbán (54.), Simon A. (70.), Schneider (74.)
Jók: Fischer, Topor

Juhász István, a Ferencvárosiak sokszoros válogatott, később az Egyesült Államokba költözött egykori játékosa végezte el a kezdőrugást a mérkőzésen, amelyen a zöld-fehérek a sereghajtó Bp. Volánt fogadták otthonukban. A hazaiak kezdőcsapatában a betegséggel bajlódó Józsa kapus helyén bemutatkozhatott a tartalékegyüttesben sorozatban biztatóan szereplő Szeiler József.

A ferencvárosi hivek látványos játékot, gólzáporos győzelmet vártak a sereghajtó Volán ellen, de mint kiderült, keményen meg kellett küzdeniük a két pontért. A találkozón Szöllősi adta meg az alaphangot, aki rögtön a 3. percben keményen odalépett Albertnek, s a ferencvárosi csatár kénytelen volt elhagyni a pályát. A 13. percben Szeiler megkapta első komolyabb NB I-es feladatát, Szabó S. 14 m-es, lapos lövését kellett háritania. Többet támadott a Ferencváros, de hiába adta át a vendégcsapat a térfelet a hazaiaknak, az első nagyobb helyzetet csak a 20. percben tudták kidolgozni a zöldek, amikor Fischer 8 m-es fejese épp hogy elkerülte a bal felső sarkot. Negyedóráig eredménytelenül támadott a Ferencváros, a 35. percben viszont Pintér 18 m-ről leadott szabadrugása nem sokkal szállt fölé, majd Fischer éles szögből lőtt nem sokkal a bal sarok mellé. A jelentős hazai fölény ellenére nem született gól, ami elsősorban annak a következménye, hogy elől Fischer gyakorlatilag egyedül küszködött a Volános védőkkel, csatártársai formán kivül játszottak. A 40. percben is Fisher okozott kellemetlen pillanatokat a vendégvédőknek, majd a jobb oldalról laposan guritott a kapu elé, Limperger azonban közvetlen közelről mellé pörgette a labdát.

Az 53. percben Fischer lesgyanus helyzetből kitünő labdát adott Kereszturinak, aki közelről az üres kapuba helyezett (1:0). Az utolsó félórában nem sok hiányzott ahhoz, hogy elszabaduljanak az indulatok, Vágner játékvezető ugy tünt, kihivja a sorsot maga ellen. Előbb az 59. percben Szenes teljesen szabályos fejesgólját érvénytelenitette, majd amikor a nézők nem éppen szalonképes véleményüket hangoztatták, megsértődött, s labdával a hóna alatt elindult az öltöző felé. Nagynehezen folytatásra birták Vágnert, következett ismét egy Fischer akció, a védők azonban buktatták a ferencvárosi csatárt a 16-oson belül, a játékvezető viszont büntetlenül hagyta a szabálytalanságot.

Nyilasi Tibor: – A Volán elleni mérkőzésen brutálisan szétrúgták játékosainkat. Fonnyadtnak és Albertnek különösen emlékezetes és fájdalmas volt ez a találkozó… Egyébként még í­gy is öt-hat 100 %-os gólhelyzetünk kimaradt! Sajnálom, hogy ezekkel a lehetőségeinkkel nem éltünk, mert akkor ez is a sok gólos győzelmeink közé tartozna.

16. Bp. Volán 12 2 – 10 12-29 4

6 gólos: Fischer (Ferencváros), Váczi (Tatabánya), Galaschek (Vasas)
5 gólos: Gregor (Bp. Honvéd), Kecskés (Ú. Dózsa), Plotár (Veszprém)
4 gólos: Miklya (Békéscsaba), Kovács E. (Bp. Honvéd), Szenes (Ferencváros), Belansky (PMSC), Mörtel (Rába ETO), Marozsán (Siófok), Kiszi (Tatabánya), Répási, Füle (Vác), Szeibert (Veszprém)