1991.IX.21. ZTE – Ferencváros 0-4

Erősen közepes szinvonalu mérkőzésen ugy nézett ki, mintha a ZTE játszott volna hét közben kupamérkőzést. A hazaiak játékosai enerváltan, ólomlábakon mozogtak, mig a fővárosiak jóval frissebbek voltak náluk. Győzelmük ilyen arányban is teljesen megérdemelt.

Zalaegerszegi TE – Ferencváros 0:4 (0:1)
Zalaegerszeg, 12.000 néző, V: Vágner

ZTE: Tóth – Dobos, Szabó I. Zs., Belső (Zalys 67.) – Fujsz, Pecsics (Kovács J. 53.), Halápi, Rózsa, Karbuczky – Szabó II. Zs., Gyurkity

FTC: Szeiler – Simon, Telek, Kuznyecov – Albert, Lipcsei, Páling, Patkós (Szenes 67.), Keller – Nagy Zs., Deszatnik

Gól: Albert (42., 65. – 11-esből, 72.), Lipcsei (89.)
Sárga lap: Dobos (43.) illetve Telek (38.), Albert (83.)
Jók: Albert, Lipcsei, Kuznyecov, Keller

Nagy érdeklődés várta a csapatokat, a figyelem azonban nemcsak az FTC-nek szólt, hanem szurkolóinak is. Ugyanis megerősitett rendőri osztagok voltak a pálya szélén és a stadion környékén is. ZTE-helyzettel indult a találkozó, a 6. percben Szabó II. Zs. cselezte be magát a 16-oson belülre, de a Fradi-védők könnyedén szerelték. Ugyanebben a percben a nézőtéren is egy kis csetepaté támadt, ám a rendőrök gyorsan helyreállitották a rendet. A 8. percben Tóth védett egy 25 m-es lövést bravurral, majd állandósult a Fradi-fölény. Husz perc után került ki csak a ZTE valamelyest a fővárosi csapat szoritásából. Ekkor sem hosszu ideig, ugyanis játékosai céltalanul ivelgették a labdát a Fradi 16-osára, amit a védők könnyüszerrel fejeltek vissza. A közönség először a 40. percben hördült fel, amikor Karbuczky futott el a baloldalon, beadását Szabó II. Zs. 5 m-ről tiszta helyzetben csusztatta kapura, ám Kuznyecov a gólvonalon mentett. A helyzet kimaradt az egyik oldalon, büntetett a Ferencváros a másikon. A 42. percben Gyurkityot szerelte Lipcsei, majd végigvezette a pályán a labdát, s mintegy 25 m-ről hatalmas lövést eresztett meg Tóth kapujára. A hálóőr csak kiütni tudta a labdát, és a szemfüles Albert 10 m-ről a bal sarokba lőtte (0:1).

Fordulást követően először ismét a ZTE előtt adódott lehetőség. A csereként beállt Kovács József az 56. percben visszasarkalt egy labdát Fujsz elé, ám a középpályás 12 m-ről éles szögből a védőkbe űőtt. Három perccel később Halápi buktatta Lipcseit a 16-oson belül, a megitélt büntetőt Albert a jobb sarokba lőtte (0:2). Továbbra is a Fradi maradt fölényben, a ZTE játéka teljesen széteső lett. A 72. percben Albert a védőkről lepattanó labdát 13 m-ről a jobb kapufára bombázta, s az az onnan ellenkező sarokba vágódott (0:3). A 83. ppercben ismét Fradi-helyzetet láthatott a közönség, Nagy Zsolt lépett ki a tétovázó védők közül, s 12 m-ről bombázott a bal kapufa mellé. A befejezés előtt kavarodás támadt a kék-fehérek kapuja előtt, a védők nem tudtak felszabaditani, s a labdát Lipcsei 13 m-ről a jobb sarokba vágta (0:4)

1. Váci Izzó 5 3 2 – 11- 4 8 pont
2. Ferencváros 5 2 3 – 8- 3 7
3. Kispest-Honvéd FC 5 3 1 1 9- 6 7
4. Haladás VSE 5 3 1 1 7- 4 7
5. Pécsi MSC 5 3 1 1 4- 2 7
6. Siófoki Bányász 5 3 – 2 8- 5 6
7. BVSC-MÁVTRANSSPED 5 2 2 1 5- 5 6
8. MTK VM 5 2 1 2 6- 4 5