1991.XI.30. Ferencváros – DVTK 3-2

A Ferencváros fölénye még nagyobb arányú is lehetett volna. A DVTK ugyan legfeljebb öt percig nyújtott NB I-es teljesí­tményt, mégis lőtt két gólt.

Ferencváros – Diósgyőri VTK 3:2 (2:0)
Üllői út, 4.500 néző, V: Bay

Ferencváros: Balogh T. – Telek – Simon, Kuznyecov – Páling, Lipcsei, Szenes, Rácz (Balogh G. 61.) – Nagy Zs., Albert, Deszatnik

Diósgyőri VTK: Kiss – Bém, Nagy A. (Farkas 24.), Leskó, Szabó – Petcu, Parhomenko (Molnár 46.), Dancs, Vitelki – Szvisztun, Kiser

Gól: Lipcsei (2. ), Deszatnik (16.), Albert (64.) illetve Vitelki (53.), Szvisztun (78.)
Sárga lap: Deszatnik (26.), Albert (57.)
Jók: Albert, Szenes, Lipcsei illetve Vitelki, Kiser

Ilyen kevesen régen jöttek ki az Üllői úti pályára bajnoki találkozóra. A jelentős hidegben először a második percben melegedett fel a közönség: Albertet buktatták 16-os előtt, a szabadrugást a sértett Lipcseinek gurí­totta, akinek félerős lövése Kiss keze alatt suhant a sarokba (1:0). Lendületben maradtak a hazaiak. Deszatnik lapos lövését tornászta szögletre a diósgyőri kapus, majd Albert elől adtak haza kecsegtető helyzetben. A 16. percben újra nagy zavar támadt a DVTK védelmében. Albert gurí­tott balra, és a befutó Deszatnik 5 méterről kapásból nagy gólt lőtt (2:0). Néhány perccel később Kiser másfél méterről sem talált a ferencvárosi kapuba. A 26. percben Bay játékvezető alakí­tása kapott tapsot: addig szótlanul tűrte a durva belemenéseket, de azonnal sárga lapot adott, ahogy Deszatnik sí­pszó után továbbvitte a labdát.

Szünet után újra a Ferencváros szorongatott, de a Diósgyőr szerzett gólt. Az 53. percben Vitelki egyedül húzott el, és miután senki sem támadta, 15 méterről laposan a bal sarokba lőtt (2:1). Az ellentámadásnál Szenes bombája a kapufáról pattant ki. A 64. percben Páling nagy lendülettel húzott el a jobb szélen, beadását Albert elegáns fejbiccentéssel bólintotta a bal sarokba (3:1). Negyedórával a lefújás előtt a csereként beállt Balogh Gábor fejese pattant a kapufáról a mezőnybe. A zöld-fehér védők hibájából a DVTK ismét gólt szerzett: a hazai védelem nézelődött, í­gy Szvisztun éles szögből, 7 méterről a kapuba talált (3:2).

A labdarugó NB I. őszi végeredményének érdekessége, hogy zöld asztal mellett még változhat, a megóvott Veszprém – Ferencváros találkozó egyelőre a pályán elért 1:0-lal szerepel.

7 gólos: Negrau (Kispest-Honvéd FC)
6 gólos: Vincze I. (Kispest-Honvéd FC), Fischer (Siófok), Farkasházy (BVSC-MÁVTRANSSPED)
5 gólos: Hámori (MTK-VM), Gregor (Siófok), Claude (Vasas), Szalai (Vác), Sallói (Videoton-Waltham)
4 gólos: Farkas (BVSC-MÁVTRANSSPED), Albert (Ferencváros), Pisont (Kispest-Honvéd FC), Balog T. (MTK-VM), Fodor (Siófok), Coco-Aires (Vasas), Takács (Videoton-Waltham)

(szerk: A mérkőzésre már csak ülőhely-jegyek kerültek forgalomba, 16,476 db számozott széket szereltek fel a stadionban.)