1992.IX.19. Siófok – Ferencváros 1-2

W_siofok-ftcA helyzeteket figyelembe véve a Ferencváros győzelme szerencsés. A döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének.

Siófoki Bányász – Ferencváros 1:2 (1:1)
Siófok, 10.000 néző, V: Huták

Siófok: Bí­ró – Jenei (Kolovics, 67.p.), Zare, Olajos, Marozsán – Halzov, Meksz, Zsadányi (Szabó 46.), Elekes – Varsányi, Kovács J.

FTC: Balogh T. – Simon, Telek, Lipcsei, Keller – Szekeres, Szűcs (Deszatnik 60.), Páling, Albert (Szenes 46.) – Balog G., Wukovics

Gól: Kovács J. (41.) illetve Keller (20.), Jenei (66.- öngól)
Sárga lap: Wukovics (40.), Simon (65.)
Jók: Zare, Marozsán, Elekes, Kovács J. illetve Telek, Lipcsei, Keller, Wukovics

Hatalmas iramban indult a mérkőzés. A vendég ferencvárosiak támadtak többet, a hazaiak viszont veszélyesebben kombináltak. Húsz perc eltelte után egy szabálytalanságot követően a zöld-fehér legénység megszerezte a vezetést Keller jóvoltából. A gól nem törte le a hazai csapatot. Még nagyobb lendületre kapcsolt a Siófok, és egy remekbe szabott góllal egyenlí­tett. Kovácsnak ez volt immáron az őszi ötödik találata (1:1).

Szünet után a hazaiak irányí­tottak, szinte kapujukhoz szegezték a Ferencvárost. Ennek ellenére egy kontratámadás után a fővárosi gárda egy öngóllal vezetést szerzett. Kiderült, ez két pontot érő öngól volt.