1992.V.23. Veszprém – Ferencváros 0-2

A mérkőzés szinvonala és érdekessége elmaradt a várakozástól. A gyors budapesti gól magabiztossá, egyuttal kényelmessé tette a zöld-fehéreket, akik végül is a papirformának megfelelő biztos győzelmet arattak a náluknál gyengébb hazaiakkal szemben.

Veszprém LC – Ferencváros 0:2 (0:1)
Veszprém, 6.000 néző, V: Piller

Veszprém LC: Andorka – Gersics, Lantai, Csik, Szécsi – Csomai, Perger, Kelemen – Horváth (Bősze 78.), Süle, Lehota

Ferencváros: Balogh – Simon, Telek, Kuznyecov, Keller – Albert, Lipcsei, Balogh G. (Szenes 61.), Fodor – Páling (Vaszil 64.), Wukovics

Gól: Wukovics (5.), Fodor (83.)
Sárga lap: Lehota (5.), Horváth (13.), Gersics (88.) illetve Páling (32.), Kuznyecov (54.)
Jók: Gersics, Lantai, Csik, Perger illetve Simon, Telek, Kuznyecov, Albert

Hamar vezetést szerzett a Ferencváros. Az 5. percben Lipcsei csaknem a félpályáról indult meg, a 16-os előtt Lantai föllökte. Miközben Andorka még a sorfalat rendezgette a 18 m-es szabadrugásnál, a szemfüles Wukovics a bal sarokba emelte a labdát. A biró gólt itétl (0:1). A korai gól rányomta a bélyegét a további játékra. Jobbára mezőnyben pattogott a labda, a kapuk nem kerültek veszélybe, eseménytelenül teltek a percek. A 33. percben Telek előre tört, de nagy helyzetben mellé célzott. Nem sokkal utána Horváth labdáját Süle elől mentették a zöld-fehérek. (Ez volt az első veszprémi helyzet.) A 44. percben Csomai beivelt labdája a kapufa tetejéről pattant tovább, Süle visszaadott Perger elé, aki kapásból közelről mellé durrantott.

Fordulás után folytatódott az eseménytelen játék. A vezetés birtokában az FTC nyugodtan adogatott, mig a veszprémiek próbálkozásait Telek vezérletével könnyedén háritották a zöld-fehérek. Az 59. percben a beivelt szabadrugásnál Csik közelről a felső kapufára fejelte a labdát. A közepes iramu, eseménytelen játék továbbra sem hozta tüzbe a szép számu közönséget. A Ferencváros magabiztosan adogatott, a veszprémiek gyöngébb teljesitményt nyujtó közzéppályásaik miatt nem tudták igazán zavarba hozni a listavezető védelmét. A 75. percben jó adogatás után Kuznyecov célzott a kapu fölé, aztán a 83. percben végleg eldőlt a mérkőzés. Fodor futott föl a jobboldalon, Alberttal kényszeritőzött, és mintegy 13 m-ről Andorkával szemben biztosan lőtt a hálóba (0:2).