1992.X.17. BVSC-NOVÉP – Ferencváros 0-1

TFU_19921200_FU-Zs_016 - 0011A Ferencvárosnak végülis egy félidőnyi jó játék elég volt ahhoz, hogy megszerezze a győzelmet a harcos, ám rengeteg helyzetet kihagyó BVSC-vel szemben.

BVSC-Novép – Ferencváros 0:1 (0:0)
Népstadion, 5.000 néző, V: Huták

BVSC-Novép: Vezér – Króner, Kósa, Garaba, Iscsak – Farkasházy, Nagy, Bognár, Farkas – Borgulya, Gracsov (Mundi 80.)

Ferencváros: Balogh T. – Vaszil, Telek, Kuznyecov, Keller – Lipcsei, Albert, Páling – Wukovics, Balogh G. (Deszatnik 31.), Cigan (Gregor 84.)

Gól: Páling (74.)
Sárga lap: Gracsov (57.)
Jók: Bognár, Nagy illetve Keller, Kuznyecov

Bár a BVSC volt a pályaválasztó, a találkozó szinhelyéül a vasutasok mégis a Népstadiont választották. Közepes iramban enyhe FTC-fölénnyel kezdődött a mérkőzés, de a BVSC előtt adódott az első helyzet. A 9. percben Farkas beivelését Gracsov alig fejelte mellé. Ezután már a hazaiak voltak a kezdeményezők, pontosabban és ügyesebben játszottak ellenfelüknél. A 28. percben ismét Gracsov volt a főszereplő, ezuttal 10 m-ről emelt fölé. Majd Farkasházy lőtt csunyán mellé, pedig középen megint csak Gracsov várta üresen az átadást. A mérkőzés utolsó öt percére felpörgött az iram. A 40. percben a kitörő Bognár a 16-os vonalánál a földre huppant, ám a biró sipja néma maradt. Egy perc mulva Farkas próbált átemelni Balogh kapuson, de egyben a kapun is átemelt. Majd ismét ő cselezte ki a védőket, és lőtt 12 m-ről, Balogh lábbal védett.

A szünetben pályaavató futóversenyt tartottak. A BALSAM AG végrehajtotta a Népstadion teljes atlétikai pályájának felújí­tását. Ezáltal a Népstadion olyan pályaburkolattal dicsekedhet, amely már a világ számos atlétikai pályáján bevált. A 2000 méteres versenyt egyébként Kazsimir Attila nyerte 5:14.5 perces idővel.

A második félidőre jelentősen feljavult a Ferencváros, ám az első helyzetet újra csak a vasutasok hagyták ki. Az 50. percben Bognár elől becsúszva szereltek a védők, de ezzel saját kapujukat veszélyeztették, és Baloghnak kellett bravúrral védenie. Az 58. percben láthatták a nézők az első szervezett FTC-támadást, ekkor Cigan kapásból lőhetett volna, de mivel nem tette, Vezér reflex-mozdulattal menteni tudott. A 62. percben Gracsov a félpályától egyedül vezethette kapura a labdát. Kicselezte Baloghot, ám lövését Kuznyecov becsúszva a gólvonalról szögletre mentette. A 65. percben Keller középre í­velt, Wukovics három lépésről Vezérbe lőtt. Aztán Bognár 25 méteres szabadrugása szállt kevéssel mellé. A 70. percben egy beadásra Vezér rosszul jött ki, de végül bravúrosan menteni tudott. A 74. percben megszületett a Ferencváros gólja. Keller a bal oldalról szinte az alapvonalról végzett el szabadrugást, a beí­velésre Páling érkezett, s a tömörülő védők felett a hálóba bólintott (0:1). Ekkor már egyértelműen a zöld-fehérek játszottak fölényben, a BVSC fáradni látszott. Az FTC gyors egymásutánban négy nagy helyzetet is kihagyott. A 82. percben még Borgulya próbálkozott az egyenlí­téssel, lövését Balogh a kapufára tolta.