A szombat esti felszabadult ferencvárosi játékból csakis sok gól születhetett.

Ferencváros – Zalaegerszegi TE 7:0 (4:0)
Üllői út, 8000 néző, V: Bognár

FTC: Balogh T. – Telek, Lipcsei, Keller (Rácz 82.) – Simon, Szenes, Albert (Kuznyecov 64.), Fodor – Nagy Zs., Balogh G., Wukovics

ZTE: Tóth J. – Dobos, Belső, Szabó I. Zs., Horváth J. – Varga, Kovács L., Szabó II. Zs. (Lendvai 82.), Farkas – Kovács J., Pálcsa (Zalys 60.)

Gól: Balogh G. (8., 30. p.), Nagy Zs. (38., 77.), Wukovics (17.), Rácz (61.), Lipcsei (81.)
Sárga lap: Albert (58.) illetve Horváth L. (68.)
Jók: Telek, Lipcsei, Nagy Zs., Balogh G. illetve Szabó I. Zs.

Nem sok jót sejtetett ez a 90 perc a tabella utolsó helyezettje számára. A zalaiak nem is nagyon találták meg a fonalat, í­gy azután a zöld-fehér legénység – amely a kezdő sí­pszó előtt ünnepelte az 50. bajnoki találkozóján játszó Albert Flóriánt és a vezetőedző Nyilasi Tibort, aki félszázadik alkalommal ült élvonalbeli csata során a kispadon – hamar elkezdték a gólgyártást. Szűk 40 perc alatt eldöntötték a találkozó sorsát, méghozzá úgy, hogy először Balogh kapott kifogástalan gólpasszt Wukovicstól, majd Wukovics gyötört ki magának egy jó lehetőséget, és két zalai védő között a hálóba is sodorta a labdát (2:0). A 30. percben Lipcsei volt önzetlen, a bal oldalról szolgálta ki Baloghot, aki lapos lövéssel növelte az előnyt (3:0). Jó idő, jó Ferencváros – olykor fesztiváli hangulat uralkodott az Üllői úton. A 38. percben sokáig “kóborolt” a labda a zalai 16-oson belül, mí­gnem Nagy Zs. óriási erővel a jobb alsó sarokba zúdí­totta (4:0).

Fordulás után negyedóráig kicsit visszavett a tempóból a hazai csapat, azután ismét egy sebességgel feljebb kapcsolt. A 61. percben Fodor hajszálpontos beadását a veterán Rácz “bólintotta” a léc alá, és ráadásként egy pazar lapos passzolgatás után Nagy Zs. közelről, majd kilenc perccel a lefújás előtt Lipcsei 24 m-ről növelte jelentőssé a különbséget, K.O.-val győzött a Ferencváros (7:0).

14 gólos: Orosz (Vác FC-Samsung)
11 gólos: Eszenyi (UTE), Fischer (Siófok)
10 gólos: Negrau (Kispest-Honvéd FC)
8 gólos: Sallói (Videoton-Waltham)
7 gólos: Balog (MTK), Vincze (Kispest-Honvéd FC)
6 gólos: Farkasházy (BVSC-NOVÉP), Fodor (Ferencváros), Hámori (MTK), Gregor (Siófok)