1992.X.31. Vasas-Smirnoff – Ferencváros 0-3

A közepes szí­nvonalú találkozón Lipcsei három parádés megmozdulása, mesterhármasa eldöntötte a két pont sorsát. A Ferencváros továbbra is éllovas, a Vasas-Smirnoff pedig bánkódhat, a 6. fordulóban kapott ki utoljára.

Vasas-Smirnoff: Babócsy – Sirinbekov, Juhár, Mészöly, Pecha – Gubucz (Kecskés 58.), Nagy T., Galaschek, Tuboly (Teodoru 80.) – Zvara, Claude

Ferencváros: Balogh T. – Simon, Telek, Kuznyecov, Keller – Páling, Albert, Lipcsei, Szekeres (Szenes 46.), – Wukovics, Cigan (Gregor 80.)

Gól: Lipcsei (50., 83., 85.)
Sárga lap: Nagy T. (31.) illetve Páling (57.), Simon (64.)
Jók: Sirinbekov, Nagy T. illetve Telek, Kuznyecov, Lipcsei

Szoros emberfogás, egy-két kemény belemenés és sok apró hiba – ezek voltak az első percek jellemzői. Az első helyzet a 8. percben adódott, de a kiugró Cigan elől szögletre tisztáztak a védők. Mindkét együttes rövid átadásokkal próbált helyzetet kialakí­tani. Bár az egyik félnek sem sikerült, az iramra nem lehetett panasz. A 17. percben Lipcsei távoli lövése okozott izgalmat, labdája nem sokkal a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. Az első húsz perc után esett az iram. Látszott, hogy a csapatok nagyon ügyelnek a biztonságos védekezésre. A 26. percben egy Vasas-szöglet után a védők kifejelték a labdát, Nagy T. kapásból kapura küldte azt, de két-három méterrel célt tévesztett. A 31. percben Cigan lecsapott egy, a védőkről lecsorgó labdára, de 8 m-ről keresztbe lőtt a kapu előtt. Rengeteget hibáztak a játékosok, í­gy komoly helyzetet nem is tudtak kialakí­tani. Ebben az időszakban rangadóhoz méltatlan volt a játék. A 46. percben Lipcsei cselezte le magát az alapvonalig, beadnia azonban már nem sikerült, í­gy 0:0-lal térhettek pihenőre a csapatok.

TFU_19930500_FU-Zs_007 - 0006-2Fordulás után rákapcsoltak a csapatok, és az 50. percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat. Szenes labdájával Lipcsei ment el a bal oldalon, és 10 m-ről kilőtte a hosszusarkot (0:1). A gól után azonnal élvezetesebb lett a mérkőzés. A Vasasnak támadnia kellett az egyenlitésért, igy a vendégek bátran kontrázhattak. Az 59. percben Albert bombázta fölé a labdát 17 m-ről. A 65. percben a vendégvédők nem tudták kifejelni a labdát saját 16-osukról, az Zvara elé került, a támadó estében az üres kapu mellé lőtt. A 73. percben Pecha szánta el magát lövésre 30 m-ről, ám Balogh elvetődve, biztosan védett. A 79. percben a jobboldalon futott a Vasas támadása. Nagy Zvarához játszott, aki elvetődve, éles szögből lőtt, Balogh szögletre háritott. A 83. percben szöglet után növelte előnyét a Ferencváros. A védők által kifejelt labdát Lipcsei levette, majd 18 m-ről hatalmas erővel a jobb felső sarokba lőtt (0:2). Babócsy hiába ért bele a labdába, már csak beljebb tudta segiteni azt. Két perccel később ismét a középpályás végezhetett el szabadrugást a Vasas kapujától 20 m-re. Rövid nekifutás után nemes egyszerüséggel a jobb alsó sarokba csavarta a labdát (0:3). Az utolsó percben Nagy T. átadását Claude lőtte 16 m-ről centiméterekkel fölé.

7 gólos: Sallói (Videoton-Waltham)
5 gólos: Fodor (Békéscsaba), Lipcsei (Ferencváros), Kovács J. (Siófok), Füle (Vác FC-Samsung)