1993.VIII.14. BVSC-Dreher – Ferencváros 1-5

A BVSC visszafogott első húsz perc után ráijesztett a kupagyőztesre, de Détári remek irányí­tói erényeit jól kihasználta a Ferencváros, í­gy a második félidőben már nem volt kétséges a gólszüret. A BVSC védelme szétesett, támadásaikat nem koronázta siker, í­gy a zöld-fehérek megérdemelten kezdték sima győzelemmel az új szezont.

BVSC-Dreher – Ferencváros 1:5 (1:1)
Népstadion, 20.000 néző, V: Nagy L.

BVSC-Dreher: Balássi – Króner, Árki, Kósa, B. Szabó – Zentai, Bognár, Farkas (Farkasházy 60.) Boda (Borgulya 70.) – Mundi, Negrau

Ferencváros: Szeiler – Simon, Telek, Kuznyecov (Szekeres 75.), Keller – Szűcs (Gregor 27.), Lipcsei, Détári, Albert – Kovács J., Wukovics

Gól: Mundi (25.) illetve Kovács J. (41., 74.), Albert (47.), Lipcsei (79.), Wukovics (89.)
Sárga lap: Negrau (5.), Kósa (14.), B. Szabó (55.), Boda (70.)
Kiállí­tva: B. Szabó (58.)
Jók: Negrau illetve Détári, Kovács J., Albert

Tekintélyt teremtő belépőkkel és meglehetősen gyors iramban csapott össze a két csapat a semleges pályán megrendezett bajnoki találkozón. A zöld-fehérek a hazai csapatként számon tartott BVSC-t saját térfelére szorí­tották vissza, í­gy a betömörült kék-fehérek csak a gólhelyzetek elkerülését kí­sérelhették meg. Détári Lajos, akinek a FIFA játékengedélyt adott a bajnoki fellépéshez, sokat mozogva próbálta megszerezni a szurkolók rokonszenvét, de társai gyakran nem értették meg elképzeléseit. A 20. percben Lipcsei szerzett ügyesen labdát és egyedül törhetett kapura, de a lövésre nem mert vállalkozni. Ahogy ez lenni szokott, öt perccel később az addig visszafogott BVSC örülhetett gólnak. Az elalvó ferencvárosi védelemben könnyen tették-vették a labdát Negrauék, akinek mesteri perdí­tése után Farkas tálalhatott az érkező Mundi elé és Szeiler kapus már tehetetlen volt (1:0). A másik oldalon Détári 25 m-es szabadrugása okozott némi munkát Balássi kapusnak. Még félóra sem telt el és a BVSC megszerezhette volna a talán győzelmet is jelentő gólt, Negrau – Boda összjáték után az utóbbi azonban ordí­tó helyzetben hibázott. A félidő előtt a rendkí­vül agilis Détári mesteri cseleinek köszönhetően egyenlí­tett a Ferencváros. A szőke középpályás megkeverte a védőket, majd Kovács elé tálalt, aki 8 m-ről laposan lőtt a kapuba (1:1).

Fordulás után mindössze két perc kellett a zöld-fehéreknek, hogy a maguk javára fordí­tsák az állást. Détári jobboldali szöglete találta kecsegtető helyzetben Albertet, aki félmagasan a kapu bal oldalába fejelt (1:2). A BVSC-t szinte sokkolta a hirtelen kapott gól és paprikás hangulatban folytatódott a küzdelem. B. Szabónak három perc is elég volt, hogy két lapot gyűjtsön és idő előtt fejezze be a találkozót. A sárgát Kovács testi épségének veszélyeztetéséért kapta, majd a pirosat Lipcsei lerántásáért mutatotta fel neki Nagy játékvezető. Bognár szabadrugását csúsztatta Kósa a balfelső sarok felé, de Szeiler bravúrral hárí­tott. A 74. percben tovább növelte előnyét a Détári vezérelte Nyilasi-legénység. Wukovics í­velt át Albertnek jobb szélre, aki Kovácsot szemelte ki középen, ennek eredményeképpen pedig hatalmas kapásgólnak örülhettek a Fradi-szurkolók (1:3). Öt perccel később Lipcsei roboghatott a kapu felé remek labdával és a kí­nálkozó helyzetet nem is szalasztotta el. A kifutó Balássi fölött futtából lőtte ki a jobb sarkot (1:4). Détári fáradhatatlanul vitte tovább a második félidőben megtáltosodott ferencvárosiakat, í­gy egy perccel a vége előtt tovább javí­totta gólarányát az FTC. Détári remekül indí­totta Albertet, akinek lövése azonban kipattant a kifutó kapusról, de az érkező Wukovics már nem hibázott (1:5).

1. Ferencváros 1 1 – – 5-1 2 pont
2-3. Csepel-Kordax 1 1 – – 2-0 2
EMDSZ-Soproni LC 1 1 – – 2-0 2
4-6. Debreceni VSC 1 1 – – 2-1 2
Békéscsabai EFC 1 1 – – 2-1 2
Vác FC-Samsung 1 1 – – 2-1 2
7-10. MTK 1 – 1 – 1-1 1
PMSC-Fordan 1 – 1 – 1-1 1