1993.VIII.28. EMDSZ-Sopron – Ferencváros 0-1

W_slcsopron-ftcA mérkőzés összképe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna, Molnár játékvezető enyhén szólva nem állt feladata magaslatán.

EMDSZ-Sopron LC – Ferencváros 0:1 (0:0)
Sopron, 12.000 néző, V: Molnár L.

EMDSZ-Sopron LC: Milchram – Varsányi, Udvardi, Katona, Árpási – Borsos, Szántó (Kovács L. 46.), Chiratcu, Majoros (Korsós 76.) – Ördög, Deák

Ferencváros: Szeiler – Simon, Telek, Kuznyecov (Szűcs M. 57.), Szekeres (Wukovics 46.) – Albert, Lipcsei, Détári, Keller – Gregor, Kovács J.

Gól: Wukovics (50.)
Sárga lap: Majoros (35.), Borsos (39.), Udvardi (48.)
Jók: Milchram, Borsos, Deák illetve Telek, Simon, Albert, Wukovics

Meglehetősen kiegyenlí­tett első húsz perc után a félidő második felében egyere jobban játszó középpályásai révén feljött a hazai csapat, gólhelyzeteket is alakí­tottak ki a soproniak, de az i-re nem sikerült feltenni a pontot.

A fordulás után az 50. percben Chiratcu hazaadását Wukovics elcsí­pte, kicselezte Milchramot és 6 m-ről laposan gurí­tott a hálóba (0:1). A gól után a Ferencváros egyre-másra alakí­totta ki helyzeteit, egy í­zben például Détári 2 m-ről a felső lécet találta el. Az utolsó harminc percben a rendkivül jó erőben lévő soproni csapat nagy erővel és viharosan támadott, de a kialakult gólhelyzeteket, ezek közül a legnagyobb Korsósé volt a 88. percben, rendre elhibázták a hazai játékosok.

3 gólos: Kovács J. (FTC)
2 gólos: Horváth Cs. (MTK), Jakab (Csepel-Kordax), Kulcsár (Békéscsaba), Fischer (Siófok), Wukovics (FTC), Sándor T. (DVSC)